המורה המקומי אלי זר, זכה בפרס מעורר השראה בנושא השואה וזיכרונה

מרכז יד ושם החליט לראשונה להעניק פרס למורה מעורר השראה בנושא השואה וזיכרה - והשנה נבחר אלי זר, מורה מאשדוד המלווה בתי ספר בעיר בנושא זיכרון השואה. את הפרס הוא יקבל בחודש דצמבר בטקס מיוחד שייערך במרכז יד ושם בעיר הבירה

image 94 imageתגובות imageהדפסה
article

אלי זר - מתכלל מערכת עבודות גמר ארצי

המורה המקומי, אלי זר, בנה מרחבים ללמידה חווייתית משמעותית לרשותם של בבתי ספר רבים במחוז דרום, זאת מתוך תפישה חינוכית המקרבת את נושא השואה לתלמידים – הלוקחת בחשבון את היכולת הרגשית והקוגניטיבית שלהם.

 

בפועל, בתי הספר משאילים מ”פסגה אשדוד” את המרחבים המתקפלים, יחד עם אביזרים נלווים, מערכים ותוכנית עבודה על פי בקשתם (סמינרים בני שלושה ימים או שבוע, במועדים שונים במהלך השנה). כמו כן, התלמידים נפגשים עם שורדים, הרצאות של מומחי תחום (ספורט בשואה ומינכן, צאצאי נאצים אוהבי ישראל, נכד של נאצי שהתגייר גמלאי הצבא האדום ועוד) צופים בסרט ונפגשים בסוף כל יום עם מחנך הכיתה לעיבוד התכנים ואפילו מתקבלים לבית הילדים של יאנוש קורצ’אק.

 

על מרחבים אלו זכה בית הספר מקיף ז’ בפרסים (של ארגון המורים, מכון משואה ויד ושם) ובעקבות החשיפה ללמידה במרחבים בגישה קורצ’אית (המשתפת את התלמידים), הנוגעים בנושא בראייה בינתחומית, בתי ספר שמעוניינים להצמיח מגמה בחטיבה העליונה: “להנציח ולנצח”, מוזמנים לקבל תמיכה וליווי מאלי זר. המגמה מרחיבה את הידע ההיסטורי בגישה בינתחומית ומכינה את התלמידים לכתיבה אקדמית.

 

גישה לימודית זו מאפשרת לתלמידים לכתוב ב-יב’ עבודות גמר בהיקף של 5 יח’ בתחומי דעת שונים. בנוסף לליווי מכשיר אלי זר צוותים מבתי הספר להובלה עצמאית של מגמה זו. תלמידי המגמה יוצאים למסע בן ארבעה ימים בארץ – משואה לתקומה, יציאה למשלחת לברלין, לשיח בין בני נוער מגרמניה וכמדריכים במסע לפולין כחלק מתוכנית הלימודים.

 

תלמידי המגמה מחויבים בפרויקט כיתתי בשכבה י’ קבוצתי בשכבה יא ואישי ב-יב’ כאשר במקיף ז’ ובמקיף יא הוקמו השנה לראשונה חדרים אמרסיבים המשרתים את ביה”ס לאירועים ע”פ לוח השנה ובמסגרת המרחבים מהווה חדר זה אחד מהתחנות המשמעותיות במרחבים. בנוסף, אלי זר וצוות מורים ממקיף ז’ בנו תוכנית לימודים ייחודית בנושא השואה: “משואה לתקומה השואה וזיכרונה”. תוכנית זו אושרה על ידי המזכירות הפדגוגית וניתנת ליישום בכל בית ספר המעוניין בכך.

 

sss

הערכה רבה לפועלו. אלי זר

imageעוד כתבות

בודק...