קבלת שבת – כוכבה כהן

לאחר 36 שנים בהם הייתה גננת ומדריכת גננות, כוכבה כהן (65) כיום גמלאית של משרד החינוך, היא בנוסף גם ד"ר בחינוך, מרצה במכללה לגיל הרך, מעניקה השתלמויות לגננות ויועצת זוגית ומשפחתית. כמו כן היא סופרת ומשוררת, הוציאה 4 ספרים, שני ספרים לילדים ושני ספרים מקצועיים לגננות. זאת השבת שלה>>

image 321 imageתגובות imageהדפסה
article

כוכבה כהן אוהבת לפסל וליצור בחומרים שונים

כוכבה כהן אוהבת לפסל וליצור בחומרים שונים – היא נשואה לג’קי ואם לרעות ומתן, סבתא לריבר וחמתה של  שיר – היא גרה ברובע ט”ו ועכשיו היא מספרת על השבת האשדודית שלה.

 

 

מתי את מתחילה לתכנן את הסופ”ש שלך?

 

“את סוף השבוע אני מתחילה לתכנן כבר ביום רביעי. אני אוהבת ללכת לשוק שלנו, הוא כל כך צבעוני, מגוון ושופע. הרוכלים מציעים מרכולתם באדיבות ובחיוך, זה בחינם. אני חוזרת מהשוק ומתחילה להכין את כל ההכנות המקדימות לכל הסלטים המורכבים שאכין ביום חמישי: צולה חצילים, פלפלים ומטבוחה. בנערותי. נהגתי לגעור באימי על כל ההכנות לשבת, על כמות הסלטים העצומה והנה, גם אני, לא נגמלתי מההרגל וממשיכה את המסורת, מסתבר שיש למסורת כוח עצום בהתנהלות שלנו כשאנו מתבגרים ובונים משפחה”.

 

 

איך את מעבירה את שישי בבוקר?

 

“שישי בבוקר עובר עם קפה בגינה שלי אותה אני מטפחת שנים, בעצמי. ללא גנן. אחרי קפה שנמשך כחצי שעה בשקט שמסביב, נכנסת למטבח להתחיל לבשל. תחילה מכינה בצק ללחמניות  ואז,  בהכנת הסלטים לשבת. אחרי שכל קופסאות הסלטים מלאים וניצבים על השיש, מתחילה לבשל את הארוחה”.

 

 

מה המאכלים העיקריים?

 

“דגים, חומוס מבושל או פולים. פשטידת “מחמר”, לביבות ירק, שניצלים ועןד, שלכל אחד מבני המשפחה יהיה טעים. אני אוהבת את הצבעים העזים של הסלטים, האוכל והלחמניות הנאפות בתנור. בצהריים אני עורכת את שולחן השבת  להאריך את כניסת שבת קודש ואחר הצהריים פגישת הפרלמנט של יום שישי, מפגש של חברות כבר עשרות שנים לקפה, מאפה וחוויות משותפות”.

 

 

איך נראית שבת בבוקר אצלך במשפחה?

 

“שותה קפה ראשון במיטה, קוראת עיתון או ספר, ממלאה תשבץ ומתארגנת לקראת עבודתי בגינה. שעת עבודה נעימה, השקייה והנאה לאחר מכן מקלחת ואז יוצאים לחברים, מארחים או נוסעים לטייל באתרים בארץ. הילדים גדולים והם לא בבית, אחרי ארוחת שישי שמתארכת מאוד, תה ועוגות, פיצוחים ועוד, כולם הולכים ואנו נשארים. אז זהו זמן איכות להיות עם בעלי לפנק ולהתפנק”.

 

 

imageעוד כתבות

בודק...