קבלת שבת – נאווה מוקי 

נאוה מוקי  בת 68, תושבת העיר משנת 59. למדה והקימה משפחה ובית באשדוד. פרשה מעבודתה בעירית אשדוד כמנהלת מחלקה במינהל ההנדסה, לפני 12 שנים - ועכשיו היא מספרת על השבת האשדודית שלה.

image 1138 imageתגובות imageהדפסה
article

נאווה מוקי בטיול אל מערת הקשת בצפון

”קבלת שבת” – פינה המביאה את ההיערכות לסופ”ש של דמויות שונות בעיר והשבוע: נאוה מוקי , בת 68, תושבת העיר משנת 59. למדה, נישאה והתבגרה באשדוד. פרשה מעבודתה בעירית אשדוד כמנהלת מחלקה במנהל ההנדסה, לפני 12 שנים ומאז היא מתנדבת במשרה מלאה למען גמלאי העיריה וההסתדרות. לפני כ-3 שנים נבחרה ליו״ר הסתדרות הגמלאים במרחב אשדוד ובתפקידה זכתה להיות שותפה מלאה בבחירת מרחב אשדוד בפרס היוקרתי, יקיר ההסתדרות לשנת 2022. היא נשואה + 2 בנים וחמישה נכדים שלצערה לא גרים באשדוד.

 

 

מתי את מתחילה לתכנן את השבת?

 

“פעם אירחתי את ילדי ונכדי לעיתים תכופות יותר וכאשר אירחתי תכננתי את השבת עם קניות וכו׳ כבר ביום שלישי, אך לצערי בשנים האחרונות, כמובן אחרי הסגר שנכפה עלינו בגלל הקורונה אני כמעט ולא מארחת בגלל בעיות בברכיים שבימים אלו עברתי ניתוח להחלפת ברך.”

 

 

sss

נאווה מוקי מקבלת את אות "יקיר ההסתדרות"

 

 

איך נראית השבת בבוקר אצלך במשפחה?

“אני בדרך כלל בבית או נפגשת עם הבנים בביתם או במסעדות או חברים קופצים לבקר. בעבר, בכל שבת בבקר זכיתי לבקר את אימי שלצערי נפרדתי ממנה לפני כשנה, אך התברכתי ועדיין יש לי את הזכות לבקר את אבי שיבד״לא. אחרי ביקור עם אחיותיי היקרות אצל אבי קופצת לבקר את אחיינית שלי וחוזרת לארוחת צוהריים עם בעלי”.

 

 

שתפי אותנו בזיכרון ילדות.

 

“בצעירותי, שבת בבית הורי היה הזיכרון היפה ביותר שיש לי. אל אף שהורי אינם דתיים אך היו מסורתיים. ריחות ותבשילי השבת היו הזיכרונות שתמיד יזכירו לי מאיפה באתי. קיבלנו כל כך הרבה ערכים שהלוואי והיינו יכולים לחלוק ולהעביר ולו רק חלק מהם הלאה.  אני גרה במרינה ונוף מביתי לדעתי הוא מהיפים ביותר בארץ ובכלל כך שלא מרגישה צורך לצאת. אוהבת מאד לארח”.

 

 

 

imageעוד כתבות

imageתגובות

בודק...