הזמן הצהוב: "המטרה ברורה – פחות מעליית ליגה תהיה אכזבה"

ביום שישי הקרוב תפתח קבוצת האוהדים של עירוני אשדוד את עונתה הרביעית ברציפות בליגה א' דרום והפעם עם ציפיות גבוהות מהרגיל. עם תקציב גבוה שהושקע בשחקני רכש איכותיים ומול יריבות מאוזנות בליגה - לכל אוהד צהוב ברור שאפשר לחלום על חגיגות עלייה בסוף אפריל. בראיון מיוחד לפני משחק הפתיחה, פגשנו את שי אבו, מי שעומד בראש קבוצת הניהול, לשיחה על המטרות ("נעשה הכול כדי שהקבוצה תגיע לליגה הלאומית"), על האחריות בניהול מועדון שהוא כמו משפחה, על ברוך דגו ובעיקר על החיבור המיוחד עם הקהל הטוב בליגה: "זה היתרון שלנו על פני קבוצות אחרות". יאללה עירוניה!

image 1437 imageתגובות imageהדפסה
article

מנהל שהוא קודם כל אוהד. היו"ר שי אבו

 

בשנה הבאה בלאומית?  >   עירוני אשדוד תפתח מחר את עונתה הרביעית ברציפות בליגה א'. אחרי שלוש שנים בהן הקבוצה בעיקר חיפשה לתקוע יתד בליגה השלישית בטיבה בישראל כולל עונת קורונה אחת שחילקה את הליגה לשניים, בצד הצהוב של עיר הנמל מסתכלים למעלה ורוצים לפנטז על צעד נוסף במסלול החזרת העטרה ליושנה של המועדון שקם בגלגולו החדש בקיץ 2015.

 

בשנה שעברה החל "העידן החדש" של קבוצת האוהדים, תחת ההנהלה אותה מוביל שי אבו יחד עם המנהל המקצועי של המועדון ואחד משחקניה הגדולים של העיר אשדוד במהלך ההיסטוריה, ברוך דגו. השניים עומלים לילות כימים יחד עם חברי ההנהלה הנוספים, דוד בן אבו החשב של המועדון, גיא סער שאחראי על קבוצות הנשים וה'וונדר וומן' ליאת אפרתי שמנהלת את מחלקת הנוער, על מנת לקדם כמה שאפשר את המותר שנקרא עירוני אשדוד. "יש לנו צוות מנצח של אנשים שאוהבים את המועדון הזה ורוצים שהוא יגיע הכי רחוק שאפשר – כל אחד תורם בעשייה שלו ועושה אותה בצורה הטובה ביותר" מספר אבו.

 

 

ש. זה תפקיד לא קל לנהל קבוצה שהיא קודם כל מאופיינת כקבוצת אוהדים.

 

"זה באמת לא קל וכל המשאבים שכוללים גיוס ספונסרים שהם מהווים חצי מהתקציב של המועדון זה דבר לא פשוט. נבחרנו לפני שנה והאוהדים הלכו אחרי מי שהם האמינו בהם שיצעידו את הקבוצה לדרך הכי טובה שאפשר מכל הסיבות כדי לנהל את המועדון הזה. העונה הופתעתי מההיענות של הספונסרים שהצטרפו אלינו שצריך להעריך אותם על כך ואני מקווה שכל האמצעים האלו יעזרו לנו להתקדם לאיפה שאנחנו מכוונים".

 

ש. ולאן עירוני מכוונת העונה?

 

"יש לנו מטרה והיא לעלות ליגה, אם זה יתחבר לנו אז נצליח ואם לא אז נדע שניסינו לעשות את זה בכל יכולתנו, ואף אחד לא יגיד לך אחרת – אבל פחות מעלייה זאת תהיה  אכזבה.

נכון שהדרך לא תהיה קלה אבל אני מבטיח שהקבוצה תעשה הכול כדי להגיע לליגה הלאומית. אני תמיד שואף לרמות הגבוהות וזה לא קל. החתמנו העונה שחקנים מליגה לאומית ומצמרת ליגה א' שישדרגו את הקבוצה כמו אריאל לזמי ואליחי צברי ודודי אלון השוער שלדעתי הוא השוער הכי טוב בליגה א' ועצם זה שהבאנו אותם זו הצהרת כוונות".

 

ש. בעונה שעברה עשיתם טעויות כולל בבחירת המאמן. אילו מסקנות הופקו לקראת העונה שבפתח?

 

"קודם כל התקציב של הקבוצה גדל העונה ותקציב השחקנים לבד הוא כ-1.3 מיליון שקל. יש לנו 200 מניות והיעד שלי הוא למכור 200 מנויים נוספים לאוהדים שאין להם מניה. כפי שאמרתי, הצטרפו עוד ספונסרים כמו מאיר כהן הקבלן ועוד כאלו שכבר צועדים איתנו דרך כמו 'איירופלקס' ו'קבוצת אבו'.

 

עונה שעברה הבאנו את אבי אבינו והוא קיבל את כל הסגל שחקנים שדרש והביא את עשרת הדברות שלו. ביקשנו ממנו יעדים והוא לא עמד בציפיות ובסוף השידור התעצם אצלנו כדור שלג בליגה. יצרנו קשר עם יוסי חכם ביחד עם ברוך דגו והוא נתן סיבוב שני שהיה הסיבוב הכי טוב בליגה של קבוצה וממצב שכמעט ירדנו ליגה הגענו כמה נקודות מהפלייאוף העליון ואני מאמין ביוסי שהוא ימשיך את העבודה הטובה גם העונה".

sss

יוסי חכים. הגיע באמצע העונה ושידרג את הקבוצה (ירון קליין)

 

 

"הקהל זה השחקן ה-12 שלנו. אם נפתח טוב את העונה אז יהיה טירוף"

 

בכדורגל הישראלי כבר מספר שנים נמשך מודל קבוצות האוהדים. הפועל קטמון ירושלים שיחזרו את ההיסטוריה וחזרו אל ליגת העל. מכבי יפו והפועל פתח תקווה מייצגות בכבוד את הקונספט בכבוד בליגה הלאומית וגם בעירוני מאמינים שהדרך שצוברת תאוצה תסייע להם לשחזר ימים גדולים מן העבר.

"היתרון שלנו על פני קבוצות אחרות זה הקהל שלנו שמגיע לכל מגרש ובמספרים יפים וראינו את זה גם נגד שעריים במשחק הגביע" אומר אבו, אוהד צהוב מילדותו. "הקהל זה השחקן ה-12 שלנו. אם נפתח טוב את העונה אז יהיה טירוף".

 

ש. איך מתנהלים יחסי הכוחות במועדון כזה בין הנהלה לבין אוהדים – איפה הגבול?

 

"עירוני זה מועדון שכולו משפחה אחת, אני לא מרגיש שיש פה מישהו שהוא מעל המועדון ובין ההנהלה לאוהדים יש תקשורת מאוד טובה ויש פגישות של טרום עונה ואמצע עונה עם שאלות ונושאים שעולים כל פעם וחשוב לנו כהנהלה גם לקבל את הדעה של הקהל. כמובן שכשיש משא ומתן ודברים מקצועיים כמו צירוף של שחקנים המאמן הוא זה שקובע ואין מדיניות לגבי זה שאוהדים יכולים לקבוע. הם יכולים לתת בעניין הזה ביקורת בונה על מה כדאי או לא וימליצו על שחקנים וזה קיים בהרבה מועדונים בטח בקבוצות אוהדים, אבל יש מאמן וצוות מקצועי שבסוף מחליטים על מהות הסגל.

תמיד יהיו דעות של אוהדים כלפי מאמן. כשהכדור ברשת אז המאמן הוא גדול והשחקנים על הסוס וכשהכדור לא נכנס אז תמיד יהיה את אלו שירימו גבה ויגידו 'מה זה המאמן הזה' ולא דנים אותו לכף  זכות".

 

ש. עד כמה אישיות כמו ברוך דגו נותנת את המקצועיות בבניית הקבוצה?

 

"ברוך בודק כל שחקן שבא והוא המנהל המקצועי. הוא עושה זאת בייעוץ עם המאמן ושם הכול נקבע. בשבילי ברוך הוא הרבה מעבר למישהו שעובד במועדון הזה, הוא מנהל את הקבוצה בצד המקצועי והוא אישיות וכוכב כדורגל ישראלי ברמה הגבוהה ביותר. זה בן אדם שלא משנה כמה הוא עבר בקריירה ולאילו פסגות הוא הגיע, הוא נשאר מחויב לסמל ולא שכח את המועדון שהוא צמח בו שזה עירוני אשדוד".

אוהדי עירוני עם השחקנים באימון הפתיחה. השחקן ה-"12" של הקבוצה (ירון קליין)

 

אם כבר סמל של מועדון, זה נראה שאין יותר מדי שחקנים מקומיים בקבוצה. לא מפריע לך?

 

"כמועדון שיש לו מחלקת נוער וגם קבוצות נשים סימנו לעצמנו מטרה לחשוף כמה שיותר את המותג הזה שנקרא עירוני אשדוד.

מבחינה מקצועית זה גם עושה טוב כי עולים שחקנים מהמחלקה ומתחילים לקבל את הדקות שלהם. בעונה שעברה זה היה שי דגן שצבר לא מעט דקות והתקדם מאוד יפה. העונה יהיו עוד שחקנים מקבוצת הנוער שאנחנו נשביח אותם ונתן להם במה ויש גם את אושרי טדלה שהוא בלם מקומי שהגיע ממועדון ספורט אשדוד ואת בן לוי שהוא אשדודי שמגיע מהפועל באר שבע. אני מעדיף שיהיו כמה שיותר שחקני בית שישחקו בקבוצה.

למרות זאת עדיין יש סיכון לתת לשחקנים בגילאי נוער. הם עדיין בהתחלה לא באותה רמה ולא עם אותו ניסיון שיש לשחקנים בני 28-30. לדוגמה היה לנו משחק מול קבוצת הנוער של מכבי תל אביב ואנחנו קבוצה בליגה א' ניצחנו אותם 3-1 אחרי שהם זכו באליפות".

 

ש. אילו עוד דברים אתם עושים כדי להביא יותר אוהדים ליציע?

 

"אנחנו עובדים עכשיו עם בתי ספר וילדים צעירים ורוצים לגייס להם אוטובוסים וחולצות של הקבוצה ולחזק את דור העתיד. נכון להיום הקהל של עירוני אם מסתכלים עליו זה גם אוהדים שפעם היו ילדים בתקופה שלפני האיחוד והיום הם כאן כי האהבה שלהם חזרה וכמובן יש את הדור היותר צעיר שהשתוקק למשהו. לראות אבא בן חדש כאן בכדורגל המקומי 50 מגיע עם הילד שלו בן 12 ליציע זה משהו שישר ממלא אותך גאווה".

 

ש. בעונה שעברה הפועל אדומים אשדוד הלכו לפירוק. זה משהו שיכול לקרות גם בעירוני?

 

"כל מועדון שהוא מצליח והוא שמח אז הכל סביבו טוב, ברגע שמועדון לא מצליח הוא נהיה כבוי. במדינה שלנו רואים את זה גם שאיפה שיש דברים טובים אז צומח דשא ירוק מה שנקרא ולהפך.

אנחנו נישאר בעירוני אשדוד עוד הרבה שנים ונתמוך במועדון הזה כל עוד אנחנו נוכל. להגיד שכל שנה יהיו אותן שאיפות, יהיה קשה להבטיח את הדברים האלה, אבל נעשה הכול כדי שהאוהדים שלנו ישמחו. אני מקווה שיהיו עוד משחקי דרבי בעתיד ושגם אותם ננצח".

ליאת אפרתי וברוך דגו. שניים מחברי ההנהלה בעירוני (ירון קליין)

שי אבו ביציע (ירון קליין)

imageעוד כתבות

baner

פרק הסיום: מ.ס מתכוננת להפועל ירושלים - אלון חזן עתיד להצטרף

15:48 | 17/05/2024
baner

יד מכוונת? בעירייה מקדמים מהלך לפירוק עירוני והאדומים

14:01 | 17/05/2024
baner

מהטיל קרקע-אוויר של קאפלה ועד ההתעלות במאני-טיים: סיכום העונה של עירוני אשדוד

12:32 | 17/05/2024
baner

אחרי 24 שנים במועדון: עמרי קושמרו נפרד רשמית מהפועל אשדוד

03:10 | 16/05/2024
baner

ספירת העומר: סל על הבאזר העניק למכבי אשדוד ניצחון על חבל איילות

00:40 | 16/05/2024
baner

מועדון הפטאנק האשדודי זכה להצלחה בטורניר בבולגריה

21:03 | 15/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

פרק הסיום: מ.ס מתכוננת להפועל ירושלים - אלון חזן עתיד להצטרף

מאור לוי

15:48 | 17/05/2024

sss

יד מכוונת? בעירייה מקדמים מהלך לפירוק עירוני והאדומים

מאור לוי

14:01 | 17/05/2024

sss

מהטיל קרקע-אוויר של קאפלה ועד ההתעלות במאני-טיים: סיכום העונה של עירוני אשדוד

מאור לוי

12:32 | 17/05/2024

imageעוד כתבות

baner

פרק הסיום: מ.ס מתכוננת להפועל ירושלים - אלון חזן עתיד להצטרף

15:48 | 17/05/2024
baner

יד מכוונת? בעירייה מקדמים מהלך לפירוק עירוני והאדומים

14:01 | 17/05/2024
baner

מהטיל קרקע-אוויר של קאפלה ועד ההתעלות במאני-טיים: סיכום העונה של עירוני אשדוד

12:32 | 17/05/2024
baner

אחרי 24 שנים במועדון: עמרי קושמרו נפרד רשמית מהפועל אשדוד

03:10 | 16/05/2024
baner

ספירת העומר: סל על הבאזר העניק למכבי אשדוד ניצחון על חבל איילות

00:40 | 16/05/2024
baner

מועדון הפטאנק האשדודי זכה להצלחה בטורניר בבולגריה

21:03 | 15/05/2024
WordPress Ads