עוד יהיה גדול: האשדודי גיא שלו בדרך לקריירה מוזיקלית

אם אתם מרבים לגלול בסרטונים שונים ב-'טיקטוק', בוודאי יצא לכם לפחות פעם אחת להיתקל באחד מסרטוני המתיחות מבית היוצר של גיא שלו - הצעיר האשדודי שהפך ללהיט ברשתות החברתיות. השבוע הוא שחרר את הסינגל הראשון שלו "עוד אהיה גדול". תפסנו אותו לשיחה קצרה על המהפך שעבר מילד ביישן ומופנם לאושיית רשת מוחצנת ומלאת ביטחון, וגם על הדיסוננס שבין אחד שעושה מתיחות ברחוב לבין להיות זמר מרגש עם חלום לכבוש את הבמות הגדולות

image 840 imageתגובות imageהדפסה
article

"ההתמדה היא סוד ההצלחה" גיא שלו על רקע תמונת הסינגל הראשון שלו "עוד אהיה גדול"

איך כוכב אחד קטן מעז: לפני כ-5 שנים תושב העיר גיא שלו, בחור דתי בן 22, שלמד בישיבת 'נווה הרצוג' בניר גלים, התחיל להעלות לרשת סרטונים וויראלים מקוריים – ומאז הפך לאושיית רשת של ממש עם עשרות אלפי עוקבים ברשתות.

 

גיא מעיד על עצמו שהיה נער מאוד ביישן וחסר ביטחון וכריזמה, כזה שתמיד בורח לפינה שלו ולא מתערבב ויוצר קשרים עם החבר'ה. גם הבית והרקע הדתי ממנו הגיע היה רחוק מפעילות ברשתות החברתיות,  אך ברגע בו החליט לאזור אומץ ולהעלות סרטונים לרשת, הבין שזוהי ה-"תרופה" המושלמת לבעיית חוסר הביטחון שלו. 

 

הדרך למעלה לא הייתה קלה עבורו ולוותה בהרבה רעשי רקע שליליים שאיימו לעצור אותו מלהמשיך לעשות את מה שעושה לו טוב. אך היום, שהוא חתום בסוכנות של אתר הנוער 'פרוגי', עם קרוב ל-200K עוקבים בטיקטוק, מעל ל-40K עוקבים באינסטגרם ולמעלה מ-30K מנויים רשומים בערוץ שלו ביוטיוב  – הוא מסביר לנו בראיון קרוב ואישי מה סוד ההצלחה עבורו ואיך הפך להיות מאושיית רשת של צחוקים לזמר שמצליח גם לרגש.

 

sss

"אם היית שואלת אותי לפני שש שנים - הייתי אומר לך שאין סיכוי שאעשה דברים כאלו".גיא שלו בהופעה

"עורך סרטון 12 שעות בלי הפסקות וזה היה מגיע רק ל-200 צפיות"

 

גיא התחיל את דרכו כאושיית רשת בגיל 15, אז היה יושב במשך יום שלם על מנת לערוך את הסרטונים שהוא מצלם: "הייתי על המחשב במשך שעות, לא אוכל לא שותה, לא זז עד שמסיים לערוך, ולבסוף הם גם לא קיבלו את הפידבק שחשב שיקבלו. התחלתי לעלות סרטונים לרשת בזמני הפנוי לאחר שקיבלתי קצת השראה ממה שקורה בחו"ל. בהפסקות בבית הספר היו יורדים עלי ולועגים לי "אה הסרטון שלך תפס" שהיו לי רק איזה 150-200 צפיות בלחץ…היו ממש מסתלבטים עלי. אז כן, לא הייתי מלך הכיתה. תמיד ליוו אותי חששות ופחדים ממה יגידו…  אבל לא הפסקתי להתמיד".

 

בסמוך לגיוס החלה הפריצה הגדולה ברשתות –  אלפי צפיות, תגובות, לייקים ועוקבים חדשים הצטרפו לחשבונות שלו בפלטפורמות השונות, וגיא הפך מילד ביישן לבחור עם ביטחון עצמי

 

 

"התחלתי לעשות מתיחות רחוב, וזה היה די קשוח…  ללכת ולגשת לאנשים ולדבר איתם ולפתח שיחה זה משהו שלא הייתי עושה את אף פעם. היום במתיחות אני יכול לפגוש 100-200 פרצופים חדשים, יש לי עכשיו את הניסיון הזה.  אם היית שואלת אותי לפני 6 שנים אם יש סיכוי שאעשה דברים כאלו אני הייתי אומר לך שאין סיכוי שהייתי עושה את זה גם אם היו משלמים לי".

 

אני רואה בסרטונים שאתה גם ניגש לבנות, איך זה עבור ילד מופנם לשעבר?

 

"בנות זה פחד מטורף אצלי. הרי למדתי בישיבה 6 שנים שזה רק בנים ולא יצאנו עם בחורות ולא ידעתי איך לגשת, מה להגיד ואיך להגיד ואיך מתנהגים מול כל הדבר הזה שנקרא "בנות".

 

 

מאיפה ההשראה לסרטוני מתיחות?

 

"לקחתי השראה מכל מיני אנשים ושילבתי למשהו אחד מקורי שלי. עשיתי דברים מטורפים כמו לקפוץ מעל דברים או לאכול דברים בביס אחד… יש רעיונות שלי ויש שראיתי בחו"ל, דברים שלא היו בארץ ואני עושה את זה בארץ בסגנון שלי."

 

 כמה מהסרטונים שלך הגיעו למיליוני צפיות, מה מיוחד בהם?

 

"אנשים אוהבים צחוקים ומתיחות. הם כל היום בעבודה ועסוקים במרוץ החיים ומחפשים את הפינה לברוח קצת מהכל.. איך? בצחוקים. ברגע שזה סרטון מצחיק הם נשארים עד סוף הסרטון וכשזה קורה טיקטוק עצמו מקדם את הסרטון לעוד אנשים וכך החשיפה גודלת. לפעמים המתיחות שאתה הכי פחות חושב להשקיע בהם אנשים הכי אוהבים אותם… מתיחות שלא השקעתי בהם צברו צפיות – אבסורדי".

 

איפה פה בעיר נראה אותך עושה מתיחות?

 

בביג, בקניונים, באזור ו' איפה שיש אקשן. זה תלוי מה המתיחה – אם היא אגרסיבית אז לא נעשה באזורים "מסוכנים".

 

היו מצבים שהעניינים הסתבכו?

 

"היו כמה מקרים קיצוניים: מכות, מישהו הוציא עלי סכין פעם… עם הזמן לומדים איך לצאת ממצבים ולהתמודד בשטח עם סיטואציות. זה לא 'יאלה בוא נצא לרחוב ונעשה מתיחות' זה ממש מורכב, זה תורה שלמה. יש לי מלא פניות של אנשים שרוצים להצטרף למתיחות אני לא לוקח כל אחד יש לי את הצוות שלי שיודעים לצאת מסיטואציות מסוימות".

 

איך הסביבה מגיבה לעיסוק שלך?

 

"בהתחלה ההורים לי היו ממש "אנטי" כלפי מה שאני עושה. היו אומרים לי 'עזוב אותך מהשטויות האלה לך תלמד ותעשה תואר שיהיה לך משהו ביד'. העניין הוא שלא מושך אותי לעשות תואר כמו שמושך אותי עכשיו להצליח ולעשות הופעות ענק".

 

 

https://youtube.com/shorts/mGNQes4D81M?si=FpzSOGdwVewD_Nvb

מילד מופנם לאדם עם ביטחון עצמי שלא חושש לתקשר עם הסביבה. גיא שלו

המעבר מלעשות מתיחות לליצור מוזיקה

 

גיא מספר  שלא מעט אנשים לא הבינו מה הקשר שלו למוזיקה: "תמיד היה לי את החשק הזה לשיר, הייתי במקהלות ולהקות בגיל קטן אבל התביישתי לשיר ולהופיע בפני אנשים לא היה לי ביטחון. זה לאו דווקא פחד במה אלא יותר הדעות של אנשים כי היו אומרים לי שאני שר גרוע, היו יורדים עלי, לועגים לי ומחקים אותי. אז לא העלתי את עצמי שר בסרטון ברשתות"

 

"מוזיקה תמיד הייתה בדם שלי. אנשים מכירים את גיא שעושה מתיחות אבל לא מכירים את הצד הנוסף שלי שאני גם אוהב לשיר ולנגן. החלטתי לעשות את הסיפתח לקריירה המוזיקלית עם השיר הראשון שלי שאני כתבתי והלחנתי בעצמי "אני עוד אהיה גדול", כי שם למעשה בקליפ יש את הלוקיישנים המשמעותיים בחיי: הבית שלי, בית הספר, הכותל מסמל את הקרבה לאלוקים …"

 

איך התגובות לשיר החדש עד כה?

 

"99 אחוז רק טובות".

 

התגובה הכי מרגשת שקיבלת עד כה? משהו שהכי נגע בך 

 

"בהשקה של השיר, שילה אליה הזמר ישב איתי בחדר אומנים לפני שעליתי להופיע והוא ממש נתן לי טיפ שעזר לי מאוד אמר לי תשים פס על כולם תחשוב שהם כלום ושום דבר תהייה מרוכז רק בעצמך ותתמיד. ברגע שאתה מתמיד אתה מצליח תראה איך התמדת מהיסודי לתיכון ולעכשיו ותראה לאן הגעת". 

 

מה הסגנון המוזיקלי שלך?

 

"ים תיכוני – מזרחי", סגנון אושר כהן, עדן חסון אייל גולן …"

 

מה אתה חושב לעשות מכאן? לפתח קריירה מוזיקלית ולפרוש מהמתיחות?

 

אני בתקופה מאוד מבולבלת. אני מאד נמשך למוזיקה כמובן אבל בלי המתיחות…לא יהיו לי ממש צפיות אז אולי אני אשלב מתיחות בשילוב מוזיקה. אני לא חושב שאני אהיה בן 70 אהיה קשיש שעושה מתיחות…בכל אופן".

 

אתה עושה שיתופי פעולה עם אמנים נוספים?

 

"עשיתי כמה הופעות עם דילן דרור – לקהל של ילדים. אני איתו ממש חזק בעניינים והוא היה קורא לי להופעות שאני יגיע להרים איתו שם ולשיר איתו. אני עושה איתו וולוגים והוא מזמין אותי תמיד כמעט להופעות שלו ואני בא בתור אורח. ועכשיו אני משנה את התוכן והשירים הם יותר בוגרים אז אני אצטרך להתמודד עם הקהל היותר בוגר וזה יותר מלחיץ אותי כי הם יותר שופטים. המבוגרים מסתכלים מהצד ובוחנים אותי מכל כיוון.

החלום הגדול שלי הוא לשתף פעולה עם אייל גולן. אני מכוון להופעות הממש גדולות 'מנורה', 'בלומפילד', 'פארק הירקון'… אני יודע שאם יש לי מטרה אני אעשה הכול להשיג אותה".

 

אתה רואה את עצמך מתפתח גם לכיוונים אחרים כמו משחק וטלוויזיה?

 

"פחות, ריאלטי אולי כן".

 

עם ההצלחה והביטחון – הגיעה גם זוגיות?

 

"כרגע לא. כשזה יבוא זה יבוא הקדוש ברוך הוא יסדר לי את הכל. אני מאמין בזה".

 

משפט לסיום?

 

"הבטחתי לעצמי שגם אם אני אשאר עם שקל אחד בכיס, אני לא אעזוב את הרשת ולא ארד מהחלום שלי, לא אתייאש אף פעם גם אם אצטרך להיות ברחוב העיקר להיות ברשת ולהגשים את החלום שלי. רק כדי להרגיש שהנה אני צריך לעבוד עוד יותר חזק". 

 

 

 

 

 

לעמוד הטיקטוק לחץ כאן 

לעמוד האינסטגרם לחץ כאן

לעמוד היוטיוב לחץ כאן

 

 

לצפייה בשיר הראשון של גיא שיצא אמש (שני) "עוד אהיה גדול" לחצו פליי: 

imageעוד כתבות

baner

קבלת שבת - מאור חיים

11:03 | 14/06/2024
baner

בשבוע הבא: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

13:00 | 13/06/2024
baner

"גיבורות היופי 2024": המספרה החברתית מאשדוד למען שורדי השואה

10:32 | 11/06/2024
baner

ערב שבועות: איציק משולם החקלאי האשדודי נערך לחג ולא שוכח את החברים

09:50 | 11/06/2024
baner

פודטראק MOOLA ים: בר מסעדה חדש על חוף אורנים

17:30 | 09/06/2024
baner

תלמידות מקיף ו' תרמו שיער לחולי סרטן

11:53 | 09/06/2024

imageהמלצות נוספות

sss

קבלת שבת - מאור חיים

יניב יוסיף-אור

11:03 | 14/06/2024

sss

בשבוע הבא: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

יניב יוסיף-אור

13:00 | 13/06/2024

sss

"גיבורות היופי 2024": המספרה החברתית מאשדוד למען שורדי השואה

‫חן בוקר‬‎ אמר

10:32 | 11/06/2024

imageעוד כתבות

baner

קבלת שבת - מאור חיים

11:03 | 14/06/2024
baner

בשבוע הבא: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

13:00 | 13/06/2024
baner

"גיבורות היופי 2024": המספרה החברתית מאשדוד למען שורדי השואה

10:32 | 11/06/2024
baner

ערב שבועות: איציק משולם החקלאי האשדודי נערך לחג ולא שוכח את החברים

09:50 | 11/06/2024
baner

פודטראק MOOLA ים: בר מסעדה חדש על חוף אורנים

17:30 | 09/06/2024
baner

תלמידות מקיף ו' תרמו שיער לחולי סרטן

11:53 | 09/06/2024
WordPress Ads