“סיפורה של מכבי אשדוד בליגה הלאומית כנראה ונגמר”

מסתמן כי גם אם איגוד הכדורסל ומנהלת הליגה יגיעו להסדר על עליית שתי קבוצות לליגת העל - ה"דולפינים" - שהיו היורדת השלישית אשתקד - לא ייהנו מההפקר, לאחר שבבית הדין לא קיבלו את בקשתה של אשדוד שלא לרדת אל הליגה הארצית. האדישות הכללית וחוסר האכפתיות מצד ההנהלה היוצאת לא מעניקים אופטימיות עבור המועדון שאף עלול להתפרק בקצב הזה

image 332 imageתגובות imageהדפסה
article

דך הפייסבוק DOLPHINIM09

כמעט סופית – קבוצת הכדורסל של מכבי אשדוד תשחק בעונה הבאה בליגה השלישית.

אז נכון שזה עדיין לא סופי, אך לפי המשתמע מהחלטת בית הדין העליון ואיגוד הכדורסל, המועדון שרק לפני עשור עוד הגיע למשחק הגמר בליגת העל והיה רחוק 40 דקות מאליפות היסטורית, יעשה את דרכו הבטוחה אל הליגה הארצית ואולי אף יתפרק.

 

“זה  נכון שמבחינה תאורטית אם עירוני רמת גן תשחק בעונה הקרובה בליגת העל, מכבי אשדוד אמורה להישאר בלאומית. ממה שהבנו מבית הדין הסיכוי לכך קלוש וגם במנהלת הליגה לא יתנו יד קלה לכל התנאים שלנו. סיפורה של מכבי אשדוד בליגה הלאומית כנראה ונגמר” צוטט הבוקר בכיר באיגוד הכדורסל.

 

דברים אלו נאמרים בימים בהם שני גופי הכדורסל המרכזיים והגדולים בארץ, האיגוד שאחראי על הליגה הלאומית ונבחרות ישראל ומאידך גיסא, מנהלת הליגה שתחת אחריותה נמצאת ליגת העל בכדורסל. מזה מספר שנים שבין הגופים קיימת מערכת יחסים רעועה ובעונה האחרונה איגוד הכדורסל מבחינתו הכריז שהוא ייקח בעלות בעתיד הקרוב גם על ליגת העל, כשמנגד במנהלת אף טוענים שיקימו ליגה נפרדת משלהם.

 

בשבועות האחרונים במועדון מכבי אשדוד שאבו אופטימיות. למרות שיו”ר הקבוצה בשנים האחרונות  ארמונד אסולין, שהיה האדם שעל שמו חתום הכישלון הגדול ביותר, הודיע על התפטרותו, הוא עוד ניסה לפחות ברגעים האחרונים לדאוג שאשדוד תישאר בליגת המשנה. הטענה של אשדוד לכאורה נראתה מוצדקת: בתחילת הקיץ הקודם הודיע האיגוד על שתי יורדות בסיום העונה ובאמצע העונה שינה את עמדתו לשלוש קבוצות שינשרו לליגה הארצית. מכיוון שבאשדוד סיימו במקום השלישי לפני אחרון, בקבוצה הגישו עתירה לבית הדין העליון לפני מספר ימים, מתוך תקווה שזה ימנע את ירידתם אל הליגה השלישית, אך בית הדין בחר לפסול את העתירה.

בינתיים קבוצות הליגה קבעו מספר משחקי הכנה לקראת העונה הבאה:

9/9

אליצור אשרלון – עירוני רחובות 18.00

sss

היו"ר לשעבר ארמונד אסולין, האיש המרכזי שחתום על אות הקלון של התפרקות המועדון (דף הפייסבוק של ארמונד אסולין)

 

ואולי בכל זאת יש סיכוי קטן אחרון….

מבחינת הסאגה של מכבי אשדוד, יש לציין שעוד ישנו סיכוי קטן שהקבוצה בסופו של דבר כן תשחק בליגה הלאומית, אך אם לוקחים בחשבון את פסילת העתירה לבית הדין ואת העזיבה הצפויה של ההנהלה הקודמת שמגיעה במקביל לעזיבתו של הספונסר הראשי מהעונה שעברה, ג’ף רוזן, סיכוייה של מכבי אשדוד להילחם בכלל על ההישארות קלושים וכך גם הסיכוי שלה לשרוד כקבוצה גם בליגה הארצית.

כאמור, בליגה ארצית דרום משחקת מכבי צבר אשדוד שהגיעה עד חצי גמר הפלייאוף בעונה שעברה ומתפארת במחלקת נוער של כ-1200 ספורטאים לעומת מחלקת הנוער שאיננה קיימת במכבי אשדוד, כך שזה גם היבט שעשוי להביא לפירוק המועדון שלפני כמה שנים היה דומיננטי מאוד בליגת העל הבכירה של הענף הכתום.

imageעוד כתבות

בודק...