בעקבות פקודת הגיוס: בישראל נערכים לגל עלייה מתגבר מרוסיה

בעקבות החלטתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על גיוס מילואים עקב התארכות המלחמה באוקראינה, בישראל נערכים לגל עלייה נוסף – הפעם מרוסיה. בשבוע האחרון הגיעו מאות עולים מידי יום והצפי הוא לעשרות אלפים שיעלו לארץ בחודשים הקרובים. אתמול אושר תקציב חירום של 90 מיליוני שקלים לטובת הנושא. בפברואר האחרון, העיר אשדוד קלטה עשרות משפחות מאוקראינה

image 137 imageתגובות imageהדפסה
article

בנתב"ג כבר ערוכים. הצילום באדיבות דודו נוריאל, מנהל אגף ביטחון, חירום, מידע וסייבר

מאז תחילת המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, חלה עלייה חדה במספר העולים ממזרח אירופה. כעת, לאור תקנות הגיוס החדשות ברוסיה עליהן הכריז הנשיא פוטין,  בישראל מעריכים כי גל העלייה יתחדש והפעם עיקר העולים יגיעו מרוסיה. על פי ההערכות, מאז פרוץ עלו לישראל במבצע “עולים הביתה” יותר מ-40 אלף עולים – כמחציתם מרוסיה והשאר מאוקראינה ומבלארוס.

 

על פי הערכות משרד החוץ, ישנם עוד למעלה מ50 אלף בעלי זכאות עלייה מתוקף חוק השבות, וכבר עתה ישנן אלפי בקשות הנמצאות בטיפול.

 

אתמול בישיבת הממשלה, הגישו שר האוצר ליברמן ושרת הקליטה תמנו-שטה תוכנית קליטה בהיקף של 90 מיליון שקל לאישור הממשלה, לפיה כל המהגרים לישראל מרוסיה יקבלו את כלל הזכויות המגיעות לעולים חדשים באופן זמני, כולל סל קליטה ודמי קיום, עד לבירור זכאותם לחוק השבות.

sss

מאז תחילת המלחמה עלו מעל 40 אלף עולים במבצע "עולים הביתה", כעת מעריכים כי עוד אלפים בדרך (תמונה: משרד העלייה והקליטה)

כצנלסון: “אנחנו רוצים לקלוט אלף עולים, אבל אם צריך – נקלוט גם עשרת אלפים”

 

באשדוד נערכו כבר במהלך חודשים פברואר ומרץ לקליטת עשרות משפחות של פליטים מאוקראינה. מחלקת הקליטה בעירייה, ביחד עם מעורבות אישית של סגן ראש העיר אינג’ שמעון כצנלסון, דאגו לפליטים החל מרגע נחיתתם בנתב”ג ועד למציאת בית ומשפחה מארחת בעיר.

 

כצנלסון: ״אנחנו רוצים לקלוט לפחות 1,000 יהודים אבל אם צריך נקבל גם 10,000; נעשה הכל כדי לעזור, הלב כואב ואי אפשר להשאיר אותם במצב הזה. המלחמה בין רוסיה לאוקראינה נמצאת בעיצומה ובאשדוד מושיטים יד לעזרה בקליטת יהודים בעלי זכות עלייה שנמלטים על נפשם משני צידי המתרס.”

 

 

סגן ראש העיר שמעון כצנלסון עם הגב' דניאל שמלב מאגף הקליטה בעירייה יחד עם משפחה של פליטים מאוקראינה בחודש פברואר האחרון

imageעוד כתבות

בודק...