זעקת ההורים: ילדים עם צרכים מיוחדים נותרים ללא מענה

מספר הורים באשדוד שילדיהם נמצאים על הרצף האוטיסטי קיבלו ביום חמישי שעבר הודעה מטעם מחלקת החינוך בעיריית אשדוד המודיעה שהילדים ישובצו בגן רגיל - שלטענת ההורים לא תואם את דרישות ההתפתחות שלהם. "הבן שלי מתקשה לתפקד והוא זקוק לגן עם עמותה וקלינאי תקשורת. אם בעירייה לא יקשיבו לנו - הילד יישאר בבית ואנחנו נתייצב שם בראשון לספטמבר" אמרה חלי טולמסוב, אמא לילד עם צרכים מיוחדים

image 840 imageתגובות imageהדפסה
article

דף הפייסבוק של דניאל טולמסוב

 

ביום חמישי שעבר, כשהם מצפים כמו כל ההורים לילדי הגנים לקבל את ההודעה על כך שבנם בן ה-3 יחל את שנת הלימודים בגן תקשורת עם עמותה, קלינאי תקשורת ויועצי התנהגות, חלי ודניאל טולמסוב נותרו המומים.

עיריית אשדוד שיבצה את ילדם לגן רגיל, אמנם גן תקשורת, אך כזה שלא עונה לטענתם על סיפוק הצרכים והדרישות של בנם הנמצא עם הרצף האוטיסטי ומתקשה לתפקד.

הזוג הצעיר שלח ערעור על כך למחלקת החינוך בעירייה, אלא שלטענתם נתקלו בחומת סירב ואטימות..

 

“שלחנו ערעור וחזרה אליי פקידה שקשורה לחינוך מיוחד. היא ענתה שהערעור נדחה ויש שם צוות טוב. אמרה שהגננת עוברת הדרכה פעם בשבוע, אבל גם אני עוברת הדרכה פעם בשבוע, זה לא מה שיעזור לילד שלי”. מספרת חלי טולמסוב.

 

האם טוענת שכמוה וכמו דניאל בעלה, ישנם עוד בערך 8-9 הורים שילדיהם נמצאים על הרצף וזקוקים נואשות לגן תקשורת שבו יש את כל העזרות הנדרשות  שהוזכרו, אלא שמבחינתה היא לא מוכנה לשבת בשילוב ידיים ולקבל את הבשורה המתסכלת. “הבן שלי מתקשה לתפקד והוא זקוק לגן עם עמותה וקלינאי תקשורת. אם בעירייה לא יקשיבו לנו – הילד יישאר בבית ואנחנו נתייצב שם בראשון לספטמבר”.

 

טולמסוב טוענת בנוסף, שהמדינה קבעה שבנה צריך לקבל גן תקשורת עם כל ההיסעים הנדרשים ומבחינתה הגן שהעירייה הקצתה לה הוא גן רגיל לחלוטין כי אין בו יועצות התנהגויות ולא קלינאי תקשורת. “אם זה לא מספיק אז הגן עצמו שלא אפרסם את שמו כרגע נמצא באזור בנייה ומבוצעת בו תמ”א כך שמשהו במבנה יכול להתפורר בכל רגע. יש גני תקשורת עם עמותות שיש בהם קלינאי תקשורת ויועצים. לפי החוק זה צריך להיות בכל הגני תקשורת. בגלל שבאשדוד יש הרבה גנים כאלה אין מספיק גנים עם עמותות ובמקרה בגן הזה אין עמותה”.

 

תגובת העירייה תובא לכשתתקבל.

imageעוד כתבות

בודק...