מחווה מרגשת: גולשי אשדוד ינציחו היום את זכרו של עומר צדיקביץ', שנרצח בשבעה באוקטובר

היום (שישי 29.3) החל מהשעה 10:00 בבוקר תקיים העמותה לקידום...

מאור לוי |

06:03 , 29/03/2024

גיוס התרומות החל: מיזם "זה מהלב" פסח 2024 יוצא לדרך

המיזם החברתי שמסייע למשפחות בחגים באשדוד כבר יותר מעשור, החל...

‫חן בוקר‬‎ אמר |

12:29 , 28/03/2024

icon בקהילה

מטה הסיוע של ברק סרי דאג ל300 חיילי סיירת צנחנים

במסגרת אימון קרבי שקיימו באשדוד, קיבלו לוחמי הסיירת האדומה, מאות חמגשיות שאורגנו על-ידי מסעדת 'סינטה' וחולקו בעזרת אנשי המטה המתנדבים של המועמד לראשות העיר. "אין מילים לתאר את רוח ההתנדבות והרצון העז של כולם לסייע במאמץ המלחמתי. זה ריגש אותם. ביחד נסייע לחיילי צהל וביחד ננצח", אומר סרי

"בעל הבית שלי סילק אותי מהדירה": גוייסה למילואים אולם בעל הבית מתעקש כי תפנה את דירתה

מאז התחילה מלחמת "חרבות ברזל" אנו עדים להמון גילויי אמפתיה ועזרה הדדית, אך לצערנו גם אטימות מקוממת- בעל בית אותו שוכרת תושבת העיר הילה ברנס, החליט לטענתה לסלקה מהדירה לאלתר רק בגלל שהיא נפרדה מבן זוגה, מאחר ולדעתה הוא אינו מאמין כי ביכולתה לשלם את השכירות בעצמה. "הבוקר בעל הדירה שלי החליט לסלק אותי מהדירה מבלי אפשרות לחדש חוזה, אפילו שאני מוכנה לשלם. ככה באמצע מלחמה"

החתונה באולם בוטלה בעקבות המלחמה – ותתקיים בשכונה

לא מעט חתונות שתוכננו להתקיים החודש – נאלצו להידחות למרבה הצער בגלל המצב הביטחוני. שרה שמיר החליטה לארגן את החתונה של זוג אשדודי שחתונתו נדחתה, ויחד עם מתנדבים נוספים החלה בתכנון האירוע, ביצעה טלפונים לספקים והחלו מקשטים את השכונה וכך תתקים החתונה היום – אצלם בשכונה. שרה: "כולם מתרגשים לתת קצת אור בחושך וקצת שמחה בכל העצב שנפל עלינו"

ילדי האור של 'אשדודי': היוזמה של ילדי אשדוד לעידוד כוחות הביטחון וההצלה

בתוך ימי המלחמה הלא פשוטים, מחמם את הלב לראות יוזמה משמחת בה התגייסו עשרות ילדים מאשדוד שהחליטו לתרום את חלקם לעידוד הכוחות ולחבר מכתבים, ציורים ושלטים עבור החיילים ותושבי עוטף עזה. רוצים גם כן להופיע בכתבה? שלחו לנו הודעה ברשתות החברתיות

בתמונה: איציק יחד עם חדווה וגונן, זוג חקלאים מעין הבשור בעוטף

"תהנו מסלט ירקות כל עוד אתם יכולים": האגרונום האשדודי איציק משולם על השלכות מלחמת "חרבות ברזל" על החקלאות

לאט מתבררים מימדי המערכה הצבאית שפקדה את מדינת ישראל מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", ואין לדעת מתי היא תסתיים. את אחת ההשלכות של המצב החדש ניתן לראות בדמות התלונות ברשתות החברתיות על עליית מחירי הירקות והפירות – גם כאן באשדוד – שמטפסים במהירות. האגרונום מאשדוד, איציק משולם שעובד מזה כשש שנים עם חקלאי עוטף עזה, מסביר לנו את העתיד לבוא בחקלאות בישראל, ואופטימי, הוא לא

עדנה, אימו של אביב חקאני ז"ל בהפעלת חמ"ל למען החיילים

אין אשדודי שלא מכיר את סיפורו של סרן אביב חקאני ז"ל, קצין המנהרות הראשון בצה"ל, אשר נפל לפני 19 שנה במבצע מנהרות ברפיח. עם תחילת מלחמת "חרבות ברזל", אימו עדנה הקימה חמ"ל בביתה לגיוס תרומות לחיילים וחיילות ומספקת מידע עבור משפחות השכול והנעדרים: "לצערי זה מנסיוני האישי, אני יודעת לחבר אותם למי שצריך כדי שיקבלו מידע על יקיריהם"

מרגש: יובל דיין הקדישה שיר לרס"ן חן בוכריס שנפל במלחמה

הזמרת האשדודית נטלה חלק במיזם "שיר באהבה" של קשת 12 ובחרה להקדיש את שירה "עד שתחזור" בביצוע מיוחד על פסנתר, לבן העיר רס"ן חן בוכריס ז"ל ששירת ביחידת מגלן ונפל ביום הראשון של מלחמת חרבות ברזל. "חן תושב העיר שלי אשדוד ואני רוצה להקדיש את השיר הזה לזכרו, למשפחה שלו ולחברים, ולחבק את כל עם ישראל בתקווה לימים טובים יותר" סיפרה יובל דיין.

המאפרת המתנדבת: סנדי שיש הקימה חמ"ל בדירה וגייסה תרומות רבות לחיילים

בין האזעקות והמטחים הרבים לעבר העיר אשדוד במהלך השבוע האחרון, החליטה הקוסמטיקאית האשדודית סנדי שיש בת ה-27, במקביל לדאגה לאחיה ששובץ למילואים ולמשפחה הגרעינית שלה, לפתוח קבוצת פייבוקס למען החיילים ובתוך מספר ימים גייסה קרוב ל-100 אלף שקלים – איתכם רכשה מוצרי טואלטיקה, ביגוד וכמובן מנות מזון שהגיעו ליותר מ-4000 חיילים בבסיסים שונים. היא לא נחה לרגע ומודה לגיבורים שעומדים על המשמר: "אנחנו מאחוריהם ונדאג לכל דבר שהם צריכים. זה המעט שאני יכולה לעשות למענם"

נפטרה בטרם עת: נועה ממן ז"ל

בצער רב התבשרו הערב רבים מתושבי העיר על פטירתה בטרם עת של הצעירה נועה ממן ז"ל, בתם היחידה של אורית אבו ואייל ממן, ונכדתם של יחיאל ודינה אבו, ורוחמה וגבי ממן . נועה ז"ל (19), הלכה לעולמה לאחר התמודדות אמיצה עם מחלה קשה. חבריה סופדים לה: "לב גדול, ילדה שהייתה מלאה בחמלה ונתינה ללא הפסקה". הלווייתה תתקיים הערב (מוצ"ש), בשעה 22:00 בבית העלמין בעיר. יהי זכרה ברוך

בחייהם ובמותם: סיון אלקבץ ז"ל שנרצחה יחד עם בן זוגה נאור חסידים, מובאת למנוחות

סיוון אלקבץ, בתו של מפקד גלי צה"ל לשעבר שמעון אלקבץ, נרצחה על ידי מחבלים במסגרת מתקפת הטרור הרצחנית שאירעה בשבת האחרונה. אלקבץ נרצחה בכפר עזה ביחד עם בן זוגה נאור חסידים ז"ל, לשם היא עברה מאשדוד לפני מס' שנים עם משפחתה. הלוויתה מתקיימת בשעה זו (15:00) בבית העלמין באשדוד. אביה ספד: "איבדנו את ילדנו הקטנה ואת נאור היקר שהיו ביחד מגיל 16 למרצחים מתועבים".

אילוסטרציה. קרדיט: CANVA PRO

תדאגו לעצמכם: כאן תמצאו עזרה נפשית בימי המלחמה

עברנו לא מעט מבצעים וקרבות, ככה זה כשחיים במדינה של 'פוסט טראומתיים' ועדיין – אם אתם חשים בודדים, במצוקה, טרודים, לחוצים או שקשה לכם לנשום מרוב חרדה – יש לאן לפנות! רכזנו עבורכם את כל המקומות שיתנו לכם מענה בימי "חרבות ברזל" – ללא עלות. תדאגו לנפש שלכם

פעילות מד"א באשדוד בזמן החירום – כל הפרטים

מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" תחנת מגן דוד אדום בעיר הגבירה את כוננותה והם מוכנים לכל תרחיש. למרות ההיענות הנרחבת בציבור לקריאה לעזור, בשלב זה אין עדיין את האפשרות לתרום דם בעיר. חבר מועצת העיר אמיר ליברטי, המשמש גם יו"ר המתנדבים של מרחב לכיש – מסביר כיצד תוכלו לעזור בכל זאת

"לא נשכח ולא נסלח": האומנים דודי והודיה שובל ביצירת אומנות עוצרת נשימה

למרות שרובנו נשארים רוב הזמן בבתים, מול מסכי הטלוויזיה ועדכוני החדשות הבלתי פוסקים, האמנים האשדודים דודי והודיה שובל הקימו ציור קיר ענק עוצר על רחוב בני ברית בו מוצגים התאריך בו החלה המלחמה, הכיתוב "לא נשכח ולא נסלח" באדום ויונת שלום עם עלה של זית על רקע מטרת ירי. צפו בתמונות

מאסותא ודרך הזום: האמנים שמגיעים לחזק את האשדודים

במהלך היממה האחרונה ביקשו ובאו לחזק את הפצועים בבית החולים אסותא באשדוד עשרות רבות של אזרחים וביניהם גם שחקני כדורגל, כוכבי ארץ נהדרת, אמנים וקומיקאים – שהגיעו אל בית החולים, עברו בין המחלקות והפצועים והעלו קצת חיוך על הפנים של כולם בימים הלא קלים העוברים על המדינה. בנוסף, מועצת הנוער המקומית התגייסה למען קהילת הדור הצעיר ותפגיש אותם בשיחת זום עם הזמרת אלין גולן וכוכבת הטיקטוק תמר לנגבורד.

"תודה שהראית לנו מנהיגות מהי": הובא למנוחות סמ"ר יוסף איתמר ברוכים

מאות רבות של תושבים בני משפחה וחברים, ליוו אתמול בשעת לילה את בן העיר, גיבור ישראל סמ"ר יוסף איתמר ברוכים – בדרכו האחרונה אל חלקת חללי צה"ל בבית העלמין בעיר. ברוכים ז"ל נפל במהלך קרב ההגנה על תושבי שדרות ביום שבת בבוקר מול מחבלי החמאס. בגבורה ובאומץ, ברוכים הציל חיים של תושבים רבים. "תודה שהראית לנו מנהיגות מהי", ספד לו מפקדו. יהי זכרו ברוך

image עוד כתבות

"מילים בשלכת" - סינגל בכורה לגלית ערוסי פחימה

מערכת אשדודי |

12:57 , 23/03/2022

"משפט אחד ביום" - אירוע השקת הספר והקשר האשדודי

מערכת אשדודי |

12:28 , 12/04/2022

הפרקליטות אישרה: יצחק אספה ישוחרר ביום ראשון מכלא חרמון

מערכת אשדודי |

22:46 , 13/01/2022

WordPress Ads