בואו לברבר: האשדודים עם התערים הכי חדים

תתקדמו: מעצבי השיער במספרות ה"ברבר שופס" הם לא ספרי גברים רגילים, הם "ברברים". מתהדרים במראה מחוספס, מחזיקים בר אלכוהולי ובעיקר מגדירים את עבודתם כאומנות. בשבילם, המראה והטיפוח הגברי דורשים השקעה לא פחות משל המקהילה הנשית. אספנו שבעה מהברברים המובילים בעיר להיכרות איתם, וגם להבין את התחום – מה טווח המחירים ומה השירותים הניתנים, מהי התספורת הכי טרנדית, ממי הגברים באשדוד לוקחים השראה למראה, עד כמה ההשתלות בטורקיה זה משהו שכיח והאם פאות זה משהו שנמצא על הפרק? הכל בידיעה הבאה

image 2257 imageתגובות imageהדפסה
article

הברבר הוא בעצם אומן (צילום: Pixabay)

עמוד הברברים כזכר לימים מדממים – נתחיל בסקירה היסטורית קצרה:  ה"ברברים" היו קיימים לפני הרבה מאוד שנים והתמחו בעיקר בכירורגיה – ללא אלחושים. השם אמנם לקוח מהמילה הלטינית Barba, שמשמעה זקן, אבל בתקופות עבר רחקותות מימינו, בגלל היותו של  הספר כבעל מלאכה המתעסק מידי יום בתער וסכינים,  הוא עסק לא רק בקיצור השיער, אלא גם בפרוצדורות כירורגיות שונות כהקזת דם, טיפול בעלוקות ואף עקירת שיניים וקטיעת איברים.


מכיוון שאמצעי אלחוש כמעט ולא היו מפותחים וזמינים בזמנו, הכאב היה רב והייתה חשיבות מכרעת למהירות ולדיוק של הביצוע. למשל "הקזת הדם", אחת ה"תרופות" השכיחות והמומלצות ברפואה של אז – היא הייתה נעשית על ידי אותם ספרים כך שהלקוח היה יושב כשידו מושטת קדימה ואוחזת במוט בחוזקה, המוט עמד בתוך קערת מתכת שהייתה מונחת על הרצפה ,הספר היה מבצע את החתך והדם היה זורם במורד היד והמוט לתוך קערת מתכת. בסיום הטיפול הספר היה מצמיד תחבושות לפצע עד לעצירת הדימום.
הצבע האדום של המוט אגב, נועד לטשטש את צבעו האדום המרתיע של הדם.

 

בין הטיפולים, המוט היה מוצא מחוץ לחנות והקערה נשטפה והונחה הפוכה בראש המוט. בעבר גם נהגו לעשות שימוש חוזר בתחבושות (לא הייתה מודעות להיגיינה וסטריליות כמו שיש היום) לשם כך התחבושות נקשרו לקצהו העליון של המוט כדי שיכלו להתייבש. משבי רוח גרמו להן להתלפף סביב המוט, וכך נוצר המראה של מוט בעל פסים אלכסוניים בצבע אדום ולבן, ובראשו קערת מתכת. בשלב מסוים חדלו הספרים לבצע פעולות כירורגיות והן נעשו על ידי רופאים מנתחים, והספרים המשיכו את מלאכתם בעיצוב השיער והזקן.

 

 

 

sss

עמוד ספרי גברים ((צילום: Pixabay)

תשכחו מ"תספורת גברים" – ותכירו את הרפרטואר החדש:

 

בחזרה ל2023: היום, הברברים לגמרי מבדילים עצמם משאר מעצבי השיער ומתמקדים ביצירתה ועיצובה של התספורת על ראשו של הלקוח, בדגש על קווי המסגרת של הראש, ממשיכים עם הזקן וגם מורידים את השיערות באף, באוזניים ובגבות. הברבר מעניק ללקוח (כן, זה רק לגברים..)פינה גברית חמה, קשובה ומקצועית שתוציא אותך הכי בסטייל שרק אפשר.

לאשדוד הטרנד הגיע רק בשנים האחרונות,  בעוד שבתל אביב זה כבר רץ חזק מזמן.

 

תפסנו כמה מהברברים הכי חדים בעיר כדי להבין את סדר גודל המחירים לתספורת, מה המחיר והשירות כוללים, מהי התספורת הכי טרנדית (הבנו כבר שהחלקות זה "אאוט" ותלתלים ומראה טבעי "אין") ממי הגברים באשדוד לוקחים השראה למראה, עד כמה ההשתלות בטורקיה זה משהו שכיח האם פאות זה משהו שנמצא על הפרק?

 

דרים ברבר שופ "Dream barbershop"  בהנהלת יאן פרץ וסהר סונגו

 

"המחירים אצלנו נעים בין 60 שקלים ל280 שקלים. מה שקובע את המחיר זה שאר התוספות לתספורת ולזקן, הכוונה היא לגברים שמבקשים לעשות בנוסף שעווה בגבות, באף, ויש כאלו שמבקשים את הטיפול פנים המלא עם המגבת החמה שזה טיפול VIP אצלנו. בשביל לעבור את ה200 ₪ זה כבר מחיר שכולל צבע-גוונים או ראש מלא. היום יש כמה טרנדים חמים שהם הכי מבוקשים אצלנו: הטייפר (TAPPER) המוהיקאן (MOHICAN),וכמובן מראה התלתלים הקרוי ("פאק בוי")."

 

"פחות עושים כבר החלקות כי אנשים אוהבים את המראה הטבעי . אנחנו שמים לב שהלקוחות שלנו לוקחים השראה בעיקר מאנשים מפורסמים לרוב שחקני כדורגל או מחבר לחבר. אנחנו שומעים הרבה על גברים שטסים לטורקיה להשתלת שיער בגלל שנמאס להם מהשיער הדליל, המפרצים או הקרחת, זה למתחלק לשניים אלו שהשלימו עם המצב ואלו שטסים להשתלות. אנחנו ערים גם לעניין הפאות אבל נכון לתושבי אשדוד – אין הרבה ביקוש לזה, אני גם לא מתעסק ובכלל מכיר מעט מאוד שכן עוסקים בזה. קביעת תור אלינו היא מראש ניתן לקבוע דרך טלפון המספרה, הנייד האישי שלי או דרך האפליקציה".

 

"ספר גברים הוא כמו פסיכולוג , בדרך כלל יש כבוד אחד לשני וכמובן גם פתיחות וצחוקים והרגשה טובה"

 

 

כתובת: Dream barbershop – אדר 4 אשדוד 
טלפון המספרה: 077-3226024
נייד של יאן: 052-3925250

 

צוות המספרה "Dream barbershop"

רובן שופן ברבר שופ RUBEN CHOUFFAN BARBERSHOP בהנהלת ראובן שופן

 

"המחירים אצלנו נעים בין 50 שקלים ל150 שקלים, כאשר מגיע אלינו לקוח שמעוניין להסתפר אנחנו בוחנים את סוג השיער שלו ומבנה הפנים, מקשיבים לבקשתו ולאחר מכן מייעצים לו אם מתאימה לו התספורת או לא ואז מחליטים ביחד."

"אחרי שאנחנו מסיימים את התספורת, סידור הזקן ומעצבים את השיער , אנו מאפשרים ללקוח לבחור ריח בושם שילווה אותו למשך היום. אצלנו גם יש אפשרות לעשות טיפולי פנים, מסאג' מרגיע ברקמות הראש ומגבת חמה ונעימה. כמובן כל עניין השעוות בפנים, גבות לחיים אוזניים ואף. הביקוש הכי גדול אצלנו במספרה זה עיצוב וגזירת תספורת לפי מבנה הראש, הלקוחות מבינים שאי אפשר להמציא יש מאין כאשר חייבים להישען על מבנה הראש וסוג השיער שלהם, חשוב לנו שהלקוחות יצאו מרוצים."

"תספורת "פאק בוי" היא גם לנשים וגם לגברים, תספורת מאוד טרנדית. אנחנו שמים לב שההשראה של הלקוחות שבאים אלינו לתספורות שהם מבקשים זה בעיקר דוגמנים ושחקני כדורגל. מבחינת הפאות, אני כמובן שמעתי על זה אבל לא עוסק בזה כרגע וחבל לדעתי…יש בזה המשהו שיכול להתאים לקהילה שלמה של גברים שמצד אחד מתקרחים ומצד שני לא רוצים לעשות את ההשתלות בטורקייה. כדי לקבוע אלינו תור משתמשים  לקביעת תור מהיר".

 

"אצלנו ספר זה לכל החיים"

 

אפליקציה לקביעת תור:לחצו כאן

כתובת: השייטים 8 אשדוד
נייד של ראובן: 053-7082022

ראובן שופן

ZOHAR'S BARBERSHOP בהנהלת זוהר נזרוב

 

"אצלנו המחירים מתחילים מ70 שקלים, שירותים נוספים כמו עיצוב זקן, שעווה בפנים/אף/אוזניים/גבות בעלות של בין 10 ל20 שקלים. אצלנו יש מגוון רחב של לקוחות עם בקשות שונות החל מתלתלים להחלקות גוונים ועוד. בדרך כלל גברים שרוצים תספורת או מראה חדש מתייעצים איתי ואני מתאים להם סגנון לפי סוג השיער ותווי הפנים."

"לרוב גברים עד גיל 35 מעוניינים לעשות השתלת שיער וחלקם גם עושים, מעל גיל 35 בדרך כלל הגברים משלימים עם המצב ועושים תספורות בהתאם. ידוע לי שגברים ישראלים שמים פאות אבל, כרגע אני בוחר לא לעסוק בתחום. קביעת תורים מתבצעת דרך האתר".

 

"ברבר זה הרבה מעבר לעיצוב שיער וזקן לגברים"

 

אתר לקביעת תור:דרך האתר

כתובת: העצמאות 56 כיכר הסיטי
נייד של זוהר: 054-5400324

"אוהב את העבודה שלי" זוהר נזרוב

יוני דרעי ברברשופ BARBERSHOP

 

"אני מספר ומעצב שיער מאז היותי בן 20, תחילה הייתה לי מספרה שעוסקת בעיצור ותספורות שיער לנשים אך עקב התקרבות לדת לפני כ11 שנה החלטתי להפוך להיות ברבר. המחירים נעים בין 60-70 שח עבור תספורת גבר שכוללת גם זקן ועבור תספורות ילדים."

"כאשר לקוח חדש בא אלי, אני דואג להתאים לו את התספורת לאופי.  אם אין לו יותר מידי זמן בבוקר להתארגנות לעבודה אני  לא אקשה עליו עם תספורת שמצריכה ייבוש וחומרים, כמובן מתחשב במבנה הפנים בבקשות וברצון שלו.  היום הולך בעיקר כל עניין הדירוגים התלתלים והמראה הטבעי יש את תספורת ה"פאק בוי" שהולך נורא חזק. אין ספק שהגברים באשדוד לוקחים השראה ממסי ורונאלדו.אני שם לב ללפחות 80 אחוז מהלקוחות שלי שהולכים לעשות השתלות שיער בטורקיה וכל השאר הנוספים באים כל שבוע להסתפר אצלי כמעט על דירוג 0, וחצי מילימטר…, לא עוסק בפאות לגברים וגם לא רואה ביקוש. תור אלי קובעים בטלפון או בשליחת הודעה לוואצפ".

 

"מזדהה עם מרסל מ"שנות ה80"-פסיכולוג לגמרי…, חיתנתי, הכרתי בין אנשים, עזרתי לאנשים בהתלבטויות בחייהם…הכל עובר דרכי".

 

כתובת: שבט לוי 16 מרכזון יב כיכר המג'יק 

נייד של יוני: 050-996-7120

"כמו מרסל משנות ה80" יוני דרעי

לוקה ברברשופ LOCA BARBERSHOP בהנהלת מנור וענונו

 

"המחירים שלנו נעים בין מינימום 70₪ עד 200₪ במקסימום, אצלנו הבנאדם בוחר את השירות שהוא רוצה לעשות ולפי זה אנחנו מבצעים את כול הטיפולים-משיער עד טיפוח ויופי. הביקוש תמיד נמצא אצל הברבר שמספר ובמה שהוא יודע לעשות עם הידיים לפי דעתי אבל אנחנו בביקוש גדול של old school שנות ה70 -80 חוזרים לתספורות של פעם. הסצנה הישראלית לתספורות גברים מושפעת מעוד מעולם המדיה ואושיות אינסטגרם וטיקטוק ."

"כמובן שטורקיה היא היעד החם עכשיו והדיבור הוא חזק בנושא של השתלות השיער יש לנו 2 רופאים מומלצים במספרה בשביל שהלקוחות יהיו בידיים טובות, אבל כמובן שיש גברים (ולא מעט) שלא נסחפו עם הטרנד ומקבלים את המצב באהבה ואפילו יודעים להנות מזה. טרנד הפאות תופס תאוצה אבל המחירים של פאות בארץ יקרים אז זה לא יצליח להיכנס לשוק. לא מתעסק מהסיבה של ביקוש.
 אצלנו קובעים באפליקציה, עדיפות להזמין תור שלושה ימים לפני".

 

"ברבר ולקוח זה כמו נישואין, זה לכל החיים…!"

כתובת: גיא אוני 6

אפליקציה לקביעת תור: לחץ כאן

נייד של מנור : 052-746-6024

מנור והשפם

אלירן דהן ברבר שופ ELIRAN DAHAN BARBERSHOP 

 

"אני ספר בתחילת הדרך, רק שנה במקצוע. מאז שהשתחררתי מהצבא ידעתי שזה מה שאני חולם לעשות והתחלתי לברר על לימודים, לבסוף נרשמתי באקדמיה של גמליאל אדרי. ללימודים הגעתי עם רצון עז ללמוד את מקצוע הספרות, לקח לי זמן לקלוט לא אשקר, אבל היה שם צוות איכותי שלא ויתר לי, ועשה מעל ומעבר בשביל שאתמקצע-כך הגשמתי את חלומי."


"המחירים שלי נעים בין 30 שקלים ל-50 שקלים, חיילים משלמים מחיר מיוחד של 30 שקלים בלבד בשביל שלא יצטרכו לשלם יקר בחוץ במיוחד, כי עד לא מזמן, גם אני הייתי חייל ואני יודע כמה קשה זה להוציא 50-100₪ לתספורת , זה משהו אישי שלקחתי על עצמי מאז שפתחתי את המספרה."

"התספורת כוללת סידור שיער הראש, הזקן וגבות במידת הצורך, שעוות אני לא עושה. התספורת הכי מבוקשת אצלי היא דירוג אמצע "mid fade", בלי הרבה נפח בצדדים. לפי הלקוחות שבאים אלי אני שם לב שכבר בגילאי 18-20 חושבים לעשות את ההשתלות בטורקיה, זה מאוד קשה להם להכיל את ההתקרחות והמפרצים. יש כמובן כמה דרכים להתמודד לפני ההשתלה, אני עובד עם גלגלת ותער באזור המפרצים, וממליץ כמה שפחות  להשתמש בחומרים שהורסים את השיער ומזיקים לבריאות שלו. לי באופן אישי לא יצא לפגוש גברים עם פאות ובאופן כללי לא חושב שאתעסק עם זה בעתיד. תורים אלי קובעים באמצעות מספר הנייד שלי בהודעה לוואצפ."

 

 תשקיעו בלקוחות שלכם, תקשיבו להם , תנו להם תחושה כיפית לא שבאתם לעשות עליהם כסף , פחות לתקתק אותם ולהלחיץ בשביל להכניס עוד ועוד. תנו להם סיבה לחזור אליכם
וללקוחות, תשתדלו להבין את הספרים שלכם, גם אנחנו בני אדם בסופו של דבר.

 

כתובת: רובע יא נעמן 5 

נייד של אלירן: 053-432-6329

"הגשמתי חלום" אלירן וגמליאל

המשחטה ברבר שופ  HAMASHCHETA BARBER SHOP בהנהלת אליאור מורדוך

 

"המחירים שלנו נעים בין 60 שקלים ל100 שקלים, תספורת קלאסית כוללת תספורת שיער וזקן, יש אפשרות כמובן להוסיף שעווה באיזור הפנים, גבות, אף ואוזניים. אנחנו גם עושים מסיכה שחורה להוצאת שחורים מהפנים, נירות הופי להוצאת שעווה מהאוזניים.  הביקוש הגדול ביותר אצלי במספרה זה low fade בעברית דירוג נמוך לדעתי גם הכי קלאסי יפה ונקי שיש,בתקופה האחרונה הספרים בארץ לוקחים השראה ממדינות קרות כמו בריטניה שם רוב התספורות עם תספורות מלאות עם מספריים בלבד,נכנס מאוד חזק לאופנה עכשיו בטרנד של "פייד האוט".

"אני חושב ששיער זה הדבר הכי יפה בעולם ולכל מי שיש אפשרות וצריך אז השתלה זה חובה ומי שמפחד ממה יגידו הפסד שלו…
לגבי פאות…נתקלתי רק במישהו אחד ששם פאה, אין ביקוש. תורים אלינו קובעים דרך האפליקציה".

 

"חכם סיני אמר פעם תאהב את העבודה שלך ולא תעבוד עוד יום ביימיך
אנחנו חיים את המקצוע הזה והלקוחות שלי הם הכל בשבילי"

 

אפליקציה לקביעת תור: לחצו כאן 

כתובת: דוד המלך 18 מרכזון יג
נייד של אליאור: 050-2509108

חי את המקצוע -אליאור מורדוך

imageעוד כתבות

baner

10 מבטים חדשים על אשדוד – פסטיבל הליכות ג'יין 2024

11:01 | 19/05/2024
baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024
baner

תלמידות "אמית שחרי" זוכרות את השוטר הגיבור שנפל בקרב

17:05 | 13/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

10 מבטים חדשים על אשדוד – פסטיבל הליכות ג'יין 2024

מאור לוי

11:01 | 19/05/2024

sss

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

יניב יוסיף-אור

09:01 | 17/05/2024

sss

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

‫חן בוקר‬‎ אמר

08:30 | 17/05/2024

imageעוד כתבות

baner

10 מבטים חדשים על אשדוד – פסטיבל הליכות ג'יין 2024

11:01 | 19/05/2024
baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024
baner

תלמידות "אמית שחרי" זוכרות את השוטר הגיבור שנפל בקרב

17:05 | 13/05/2024
WordPress Ads