סקר הבחירות לראשות העיר של אתר "אשדודי"

סקר הבחירות הראשון של אתר "אשדודי" בשאלת המועמדים לראשות העיר יוצא לדרך. בסקר נכללו אלה שהצהירו כי יתמודדו בבחירות באוקטובר הקרוב, וגם אלה שההערכה לגביהם היא כי יצהירו בקרוב על הצטרפותם למרוץ. לכל גולש תינתן האפשרות להצביע פעם אחת בלבד. ההצבעה תסתיים ברביעי הקרוב. התוצאות וניתוחן – בסוף השבוע>>

image 12201 imageתגובות imageהדפסה
article

 

Loading ... Loading ...

 

הבחירות המקומיות ייערכו רק באוקטובר 2023, אז יגיעו כ190 אלף בעלי זכות בחירה אל הקלפיות ויחליטו האם להעניק ליחיאל לסרי קדנציה נוספת – או שהגיע הזמן לדם חדש בהנהלת העיר.

 

הסקר הנוכחי הוא סנונית ראשונה, במרוצת החודשים שעוד יגיעו ייערכו סקרים נוספים, מועמדים חדשים ירימו ראש, אחרים יפרשו – וכולם כולל כולם יחפשו דבר אחד: את ה"חיבורים" הפוליטיים.

אבל, עוד חזון למועד.

 

נכון להיום, אלה המתמודדים המסתמנים כי ירוצו לראשות העיר:

sss

ימשיך גם קדנציה רביעית? ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ורעייתו מצביעים בקלפי (צילום: דוברות עירייה)

 

ד"ר יחיאל לסרי:

 

ראש העיר המכהן זאת קדנציה שלישית ברציפות – ומקווה לעשות זאת גם בפעם הרביעית. הקדנציה המסתיימת השנה התאפיינה בעיקר בהתעסקות בלתי פוסקת עם פרויקט התחבורה "רי-וואי", שזכה לקיתונות ביקורת מצד תושבים רבים, לצד התסכול הקיים מהפקקים בכניסות והיציאות מהעיר.

 

בבחירות הקודמות זכה ב41.8% מהקולות, שהבטיחו לו (עם המון מזל) את הניצחון בסיבוב הראשון.

מאחר והבחירה מתבצעת עם 2 פתקים (אחד לראשות העיר והשני למועצת העיר), רשימתו של לסרי נחלצה בשן עין, ובזכות קולות ספורים הצליח מס' 2 ברשימתו – עו"ד גבריאל כנפו, להיבחר.

 

ראש עיר מכהן, מטבעו, הוא מועמד מוביל ודומיננטי, אולם רבות דובר ועוד ידובר בהסתמכות הטוטאלית שלו על קולות החרדים אשר נתנו לו את קולם פעם אחר פעם, אולם עושה רושם שגם שם הגזרה אינה שקטה מבחינתו. וברחוב האשדודי הרחב – מצבו אינו מזהיר בכלל.

 

מציג קדנציה עשירה בעשייה. סגן ראש העיר אינג' שמעון כצנלסון (צילום: פייסבוק)

 

אינג' שמעון (סניה) כצנלסון:

 

מבקריו של כצנלסון אוהבים "לעקוץ" את גילו המתקדם, אולם עושה רושם כי כצנלסון עונה להם בשטח: הפיתוח המתקדם של האגם במרינה, המשך הפיתוח של טיילת החוף ותנופת המלונאות, השלמת הקאנטרי (בעיכוב של 20 שנים) ועוד, מלמדים כי המרץ של תנופת העשייה שלו ושל חברי רשימתו – בוודאי שלא מעיד על עייפות החומר.

 

בבחירות הקודמות זכה כצנלסון ב25.23% מהקולות וסיים במקום השני, אולם רשימתו זכתה ל-6 מנדטים (הסיעה הגדולה במועצה יחד עם ש"ס). הפעם הוא מאותגר משמעותית ע"י עו"ד אלי נכט, הפועל רבות בשטח של יוצאי ברית המועצות.

כצנלסון טרם הכריז רשמית על התמודדות לראשות, אולם סביר להניח כי לא תירשם הפתעה בנושא הפעם.

בעל סיכויים גבוהים להעפיל אל הסיבוב השני. רו"ח ד"ר אלי לחמני (צילום: פייסבוק)

 

רו"ח ד"ר אלי לחמני:

 

חבר האופוזיציה הענייני וחמור הסבר, הגיע לתוצאה יפה מאד בבחירות הקודמות (24.25%), שלימדה בעיקר על תחושת המיצוי של התושבים מהנהגת העיר הנוכחית בקרב "הרחוב האשדודי הוותיק"- החילוני-מסורתי (לא הציבור החרדי ולא יוצאי בריה"מ).

לחמני אולי אינו נחשב מועמד כריזמטי, אך הוא זוכה להערכה רבה בקרב עמיתיו ומוכר כנציג ציבור מסור ויסודי המקפיד לצלול לעומקם של נושאים ופרטים ותמיד מגיע חדור מוטיבציה לישיבות המועצה, גם אם לבסוף הוא נהדף בקלילות פעם אחר פעם ע"י יו"ר הקואליציה עו"ד גבי כנפו.

לחמני יודע שהוא בעל סיכוי גבוה להעפיל אל הסיבוב השני ולכן אנו עתידים לראות קמפיין מושקע  מצדו, עד הסוף.

תקווה "לגזור קופון" בחיבור פוליטי חדש במהלך הקמפיין. עו"ד הלן גלבר (צילום: פייסבוק)

עו"ד הלן גלבר:

 

חברת האופוזיציה הלוחמת והרועשת, עם ניצחון ראוי לציון על "לוח הנוכחות" של חברי המועצה בישיבות המועצה, זכתה בבחירות הקודמות ל-7% מהקולות, ומאמינה כי הפעם היא תשיג תוצאה גבוהה אף הרבה יותר מכך.

גלבר ידועה כנציגת ציבור שמאד קשובה לתושבים ומקפידה להגיע להזדהות כמעט בכל הפגנה ומחאה.

 

 

גורם לנדודי שינה קשים בקומה החמישית בבניין העירייה. ברק סרי (צילום: פרטי)

 

פנים מוכרות – שאיפות חדשות:

 

ברק סרי:

 

שמו של איש התקשורת הוותיק אשר שימש כיועצם הקרוב של אהוד ברק ואריה דרעי (עמו הוא נמצא בקשרי ידידות עמוקים), עולה פעם אחר פעם דווקא מכיוונם של עיתונאי חצר מקורבים לשלטון הנוכחי, החושבים כי בעצם העיסוק בו יהוו לו נזק לקמפיין העתידי.

סרי מצדו, לא התבטא בנושא גם לא פעם אחת, וכי מדוע לו? מלאכתו נעשית עד כה ע"י אחרים…

סרי המתגורר בעיר לאורך כל השנים ויחד עם משפחתו הם נטועים עמוק בקהילה. גדל בבית פוליטי (אביו הוא אבינועם סרי יבדל"א, סגן ראש העיר המיתולוגי של צילקר ז"ל), מאד מעורה בנעשה במערכת הפוליטית ובכלל, ואין ספק כי במידה ויחליט להצטרף למרוץ – הוא לא יעשה זאת רק לשם השתתפות…….. ודי לחכימא ברמיזה.

 

 

מגיעה למערכת הבחירות הנוכחית מנוסה הרבה יותר. ד"ר שרון מרק (צילום: פייסבוק)

 שרון מרק:

 

בבחירות הקודמות שרון מרק ללא ספק היוותה משב רוח צעיר ומרענן עם רשימת "הלביאות" שביקשה (וקיבלה) את קולות המין הנשי בעיר, אולם עוד בשלב מוקדם בקדנציה גילתה שרון כי הפוליטיקה המקומית קצת יותר "מחוספסת" שחשבה.  מרק, שעוד הספיקה לכהן תקופה כסגנית ראש העיר (הראשונה בתולדות העיר), נפלטה לאופוזיציה ומשם היא מרבה לבקר את תפקוד העירייה, ולא חסר על מה.

 

מרק נושאת את הדגל של החינוך ושל איכות הסביבה, מחוברת מאד לתושבים בשטח ופועלת רבות על מנת להציף חולאים חוזרים ונשנים בשני התחומים הנ"ל.

 

אמנם היא החלה במה שניתן לתאר כניצנים של קמפיין ("לוקחת את אשדוד לידיים"), אולם טרם הכריזה רשמית על כוונתה להתמודד לראשות העיר, אך אין ספק כי עצם ההערכה שתעשה זאת – משרתת אותה וממתגת אותה כמועמדת לגיטימית להנהגה וממשיכה את הפרופיל התקשורתי הגבוה ממנו היא נהנית.

שאפתן, עצמאי, ומכוון גבוה תמיד. עו"ד אלי נכט (צילום: פייסבוק)

עו"ד אלי נכט:

 

ה"BAD BOY" של הפוליטיקה המקומית, מי שמוכיח פעם אחר פעם כי הוא נאמן בראש ובראשונה לעצמו ואינו ממהר להתפשר על עקרונותיו, גם במחיר עימותים.  נכט זוכה להערכה גדלה והולכת בקרב הרחוב האשדודי (ובקרב יוצאי בריה"מ במיוחד), לאורך הקדנציה דאג תמיד לשמור על קשרים קרובים עם חברי הממשלה היוצאת ואין ספק שהוא מאותת חזק לכולם – לקחת אותו בחשבון כמועמד דומיננטי במיוחד, אולי אפילו כזה שיהווה את לשון המאזניים אם לא תהיה הכרעה בסיבוב ראשון.

נכט, סגן ראש הצעיר בתולדות אשדוד,  נושא את הדגל של מאבק בכפייה הדתית בעיר ופועל להביא חדשנות וראייה שונה. תושבים שפנו אליו בבקשות לעזרה מעידים שתמיד עמד לרשותם וניסה לסייע בכל דרך בה יכל.

אל"מ במיל', פרשן צבאי ופוליטי. אפרים מיכאלי (צילום: פרטי)

 

חדש על המגרש

אל"מ (במיל') אפרים מיכאלי:

בבחירות הקודמות, היטיב לזהות מיכאלי (פרשן פוליטי וצבאי הנוהג להופיע באולפני טלוויזיה לעתים קרובות) את מצוקתו של ראש העיר, אשר לא יכל להרשות לעצמו לאבד שום קול מיותר.

מיכאלי, אשר ניהל קמפיין קצר מועד – הסיר את מועמדותו לאחר שראש העיר לסרי וסגנו כנפו מיהרו לשבת איתו ב-6 עיניים לפגישה מתוקשרת במלון ווסט, בסיומה ניאות מיכאלי להסיר את מועמדותו.

כעת מקורות המקורבים למיכאלי מדווחים כי הוא עסוק בסקרי דעת קהל ו"מעיר" את תומכיו בשטח, ולא מן הנמנע כי אכן יצטרף למירוץ לראשות העיר.

פנים חדשות לתושבים בפוליטיקה המקומית. אורן סרויה (צילום: פייסבוק)

 

אורן סרויה:

 

חלק מהתושבים נתקלו השבוע בפליירים (עלוני) מתעופפים להם ברחוב, עליהם התנוססה תמונתו של אורן סרויה, המצהיר על כוונתו לרוץ לראשות העיר.

לא הרבה ידוע על סרויה. איש צבא לשעבר שמאחוריו 28 שנות שירות בחיל האוויר וכיום עובד בחברת הייטק במשרד הביטחון, מעבר לעובדה כי הוא היה פעיל בולט אשר הסתובב בקרבת ראש העיר וסגנו במהלך הקמפיין הקודם.

סרויה מסרב (עד כה) להתראיין ולשתף פעולה עם התקשורת המקומית, אולי כחלק מאסטרטגיה עלומה. הוא השתתף בוועדות עירייה ונטל חלק בפרויקטים שונים בהתנדבות מלאה.

סביר להניח כי סרויה מקווה כי בשלב כלשהו יוצע לו לפרוש מהמרוץ היקר, במידה ויצליח ליצור חיבור פוליטי אשר יקנה לו מקום באחת מהרשימות.

imageעוד כתבות

baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024
baner

תלמידות "אמית שחרי" זוכרות את השוטר הגיבור שנפל בקרב

17:05 | 13/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

יניב יוסיף-אור

09:01 | 17/05/2024

sss

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

‫חן בוקר‬‎ אמר

08:30 | 17/05/2024

sss

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

מערכת אשדודי

20:52 | 13/05/2024

imageעוד כתבות

baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024
baner

תלמידות "אמית שחרי" זוכרות את השוטר הגיבור שנפל בקרב

17:05 | 13/05/2024
WordPress Ads