מבזקים

"ערבים זה לזה באשדוד": האנשים שהתגייסו לעשות טוב מתחילת המלחמה בעיר

הפעיל החברתי באשדוד, שמוליק דואק שגם מוביל את המספרה החברתית מזה שנים ארוכות מנהל את הקהילה "ערבים זה לזה באשדוד" בפייסבוק, המונה מעל ל- 19 אלף חברים וחברות ומתקיימים בה דיונים ופרגונים לטובת שיפור איכות התושבים בעיר ועזרה הדדית. ביום המעשים הטובים ביקש לחברי הקבוצה לספר על תושבים שהתגייסו לעשות טוב מתחילת המלחמה, כדי להעניק להם תעודת הוקרה. אחרי לא מעט המלצות, אלו הנבחרים והנבחרות

image 321 imageתגובות imageהדפסה
article

שמוליק דואק ועמירם בן זקן - מתחילת המלחמה סיפר חיילים ומשפחות מפונים וארגן ארוחות לחיילים

מוקירים תודה למתנדבים האשדודים שהתגייסו מאז פרוץ המלחמה: ביום המעשים הטובים האחרון שחל ב-19 במרץ, ביקש שמוליק דואק מהחברים בקבוצת הפייסבוק שלו 'ערבים זה לזה באשדוד' , שימליצו ויספרו על תושבים שהתגייסו לעשות טוב מתחילת המלחמה, כדי להעניק להם תעודת הוקרה. "המון אנשים טובים תרמו, התנדבו, וחיפשו כל דרך להיות חלק ממערך שלם של סיוע ותרומה בעורף ובחזית, וחשבתי שיהיה נחמד להכיר להם תודה על כך, במטרה להדגיש את הטוב שיש בחברה הישראלית", הוא אומר.

 

 

"ערבים זה לזה באשדוד" היא קבוצה שכל מטרתה היא לסייע ולהגיש עזרה לכל מי שזקוק לה בכל אחד מתחומי החיים. קבוצה של תרומות, התנדבויות, הצעות עבודה וכל הצעה שיכולה לסייע לקהילה, מתוך ערבות חברתית הדדית. מוזמנים לצרף חברים ולהפיץ את הבשורה.. הקבוצה מיועדת אך ורק לצורך זה, ולא יתאפשרו הודעות בשום נושא אחר.

 

 

אחרי לא מעט המלצות, ריכז דואק את התורמים העיקריים – האנשים שקיבלו המלצות רבות וקרא להם להגיע לקבל תעודת הוקרה, חיבוק ובעיקר לומר תודה – בשם התושבים.

אלו הנבחרים, לפי סדר ה-אלף-בית:

 

אורלית זקס – מתחילת המלחמה אורלית מתנדבת לבשל בכל שבוע אוכל חם לקשישים, לניצולי שואה ולתשושי נפש, במסירות ובעקביות. בנוסף אורלית מתנדבת שנים רבות בויצו.
איציק זיטלני – רכש מוצרי היגיינה, הלבשה תחתונה וטואלטיקה לחיילים. השתתף בחמ"ל אזרחי למען החיילים באריזה ושינוע, ויצר קשר עם אנשי היחידות לתיאום המשלוחים.
אירמה צור ומיכל נהון – אירמה פתחה חמ"ל של בערך 70 מתנדבות. בעזרתה של מיכל הן הכינו ארוחות לחיילים, ובנוסף גם עוגות, מאפים וספינז'. הן אספו תרומות לרכישת ציוד ללוחמים, ביקרו חיילים פצועים בבית חולים, ואפילו הגיעו עד לים המלח לשמח משפחות מפונים.
sss

אורלית זקס מבשלת לקשישים ולניצולי שואה

איתי לוי – איתי יחד עם הוריו סייעו משך חודשים בשינוע של אוכל מאשדוד לבסיסי צה"ל, כמו גם שינוע של ארגזי תרומות של מצרכים, ביגוד, ומוצרי היגיינה לחיילים.
אמיר אליהו – הופיע בתור זמר בבסיסי צה"ל ושימח חיילים. כמו כן קנה אוכל עבור חיילים מכספו ושילם על חיילים בכל פעם שראה אותם מגיעים לאכול בדוכני אוכל שונים.
גבי פלד – עשה מגבית של כספים מהשכנים בבניין שלו, וקנה גלידות, סופגניות וממתקים עבור חיילים. ולא שכח לפנק גם את חיילות כיפת ברזל בגלידה.
קנה עשרות לבנים וגרביים עבור יחידה מובחרת בבסיס פלמ"חים, כולל סופגניות וממתקים בחנוכה. רכש ציוד אישי עבור חייל בודד שלוחם בעזה.

אמיר אליהו - הופיע בתור זמר בבסיסי צה"ל ושימח חיילים

גל לוי (אהובת הספן) יחד עם יחי זינו (פסקאדו) – מתחילת המלחמה אולם האירועים אהובת הספן הפסיק לעבוד. בשיתוף פעולה עם יחי ממסעדת "פסקאדו", כמו גם מסעדות עלמא ופבלה, הם ניצלו את כל הפרודוקטים שנשארו באולם ובמסעדות כדי לבשל לחיילים משך חודש שלם, כולל אוכל חם בשבתות.
ג'רום ארוש – אירגן ארוחות עשירות לחיילים בעשרות בסיסים, כמו שיזפון, נבטים ובטייסת. עזר באריזה ושינוע של אריזות אוכל לחיילים בכל יום שישי, והופיע כליצן רפואי טיפולי בפני מפונים בבתי מלון.

שמוליק דואק יחד עם ג'רום ארוש- ארגן ארוחות עשירות לחיילים הופיע כליצן רפואי טיפולי בפני מפונים בבתי מלון.

הלן גלבר – פתחה חמ"ל אזרחי בביתה, בו נאספו מוצרי טואליטיקה, הלבשה תחתונה, נארזו חבילות לחיילים ושונעו ליחידות שונות בעוטף עזה ואפילו בצפון !
אירגנה ארוחות לחיילים בשבת, ביקרה באופן קבוע חיילים פצועים בבית החולים, גייסה מתנדבים ויצאה יחד איתם לעזור בקטיף לחקלאים, יצרה קשר טלפוני יום-יומי עם קשישים ועריריים, לשאול לשלומם ולברר אם צריכים עזרה. ארגנה הפעלות והפוגות לילדים ומשפחות במקלטים ובמרחבים מוגנים. תרמה מזרנים, צעצועים ומשחקי קופסה למקלטים.
וירג'יני חמיאס – היתה חלק מקבוצה של 36 אמהות לחיילים שיצאו למלחמה. הן גייסו תרומות מתורמים בחו"ל עבור ביגוד, גופיות, תחתונים ומוצרי היגיינה לחיילים.
מדי יום הכינו כ-300 סנדויצ'ים ושלוח לבסיסים. הכינו אוכל לשבת לכ-1500 חיילים ושינעו אותו עד הבסיס דרך אנשי קשר מהצבא.
חיים כהן – תרם כספים לרכישת ציוד עבור חיילים. עזר בשינוע והובלה של ציוד ואוכל לחיילים
יוסי אלבז – רכש בתחילת המלחמה 100 משקפי מגן עבור גדוד 931 של הנח"ל. אירגן מכספו ארוחות וערבי ברביקיו לחיילים בשטחי הכינוס. תרם כספים לחמ"ל שאירגן משלוחי חבילות ליחידות צה"ל

דואק עם גלבר - פתחה חמ"ל אזרחי בביתה, אירגנה ארוחות לחיילים בשבת, ביקרה חיילים, תמכה בחלקאים ואירגנה הפעלות לילדים

יעל שקד – יעל היתה היועצת הארגונית של החמ"ל הכי גדול בעיר שהתחיל לפעול ב-9.10. הפעילה מתנדבים, סייעה באריזה של חבילות ושל אוכל שהיה מיועד לחיילים ולכוחות ההצלה, סייעה בגיוס, בטלפונים ובהמרצת המתנדבים. רכשה מעילי סערה עבור יחידה מובחרת בעזה והכינה עבורם אוכל.
כרמלה לשם – רכשה בגדים עבור משפחות של מפונים שהתארחו במלון באשדוד, וצעצועים עבור ילדי מפונים. תרמה כספים לרכישת ציוד עבור חיילים, ואני אציין שבמשך שנים תמיד כשעשינו בקבוצה מגבית לטובת מטרה חשובה, כרמלה השתתפה !
מיכל אלקיים – תרמה וגייסה תרומות עבור ארוחות לחיילים, תנורי חימום, הכינה מארזים עבור לוחמי חטיבת החילוץ, סייעה בהכנת מארזים לטו' בשבט עבור חיילים בעזה, אירגנה יום הולדת שנה לכפיר ביבס שנמצא בשבי החמאס כדי להעלות את המודעות לנושא החטופים, תרמה בגדים, ביקרה חיילים פצועים, סייעה בארגון של ערבי ברביקיו לחיילים, אירגנה מימונה עם כיבוד עשיר לחיילים במח' השיקום של בי"ח שיבא.
סופה לנדבר – חילקה מאות של מנות אוכל בהוסטלים בעיר מתחילת המלחמה, לאנשים מבוגרים שחששו לצאת מהבית בזמן האזעקות וירי הטילים, חילקה מאפים ועוגיות באופן קבוע למאושפזים בבית החולים אסותא.

כרמלה לשם - כשה בגדים עבור משפחות של מפונים ותרמה כספים לרכישת ציוד עבור חיילים

סנדי שיש חדד – מתחילת המלחמה סנדי פתחה מערך של הכנת אוכל לחיילים מבסיסים בעוטף ובעזה, שפעל משך חמישה חודשים. היא רתמה תושבים נוספים שחילקו את המשימות ביניהם, והיתה אחראית לארגון של כל המפעל המפואר הזה.
עמירם בן זקן – מתחילת המלחמה הלך לספר חיילים בחיל הים, כמו גם משפחות של מפונים. אירגן ערב של מנגל לחיילים.
ציונה קום – מבשלת ומכינה אוכל אחת לשבוע עבור חיילי כיפת ברזל באשדוד. ציונה מוכרת בעיר כמתנדבת סדרתית לאורך שנים. בין היתר חתומה על "המתפרה החברתית" שמציעה שירותי תיקונים לחיילים בחינם וליווי חברים מהקהילה הנגישה.
רחל קלעי – עובדת במרכז טיפולי דרכו מגישה סיוע למטופלים. השתתפה בפרויקט של סריגת כובעים וחם-צוואר עבור חיילים בחודשי החורף של המלחמה. הציעה את שירותיה כדולה לנשים מישובי העוטף, ובנוסף תרמה כספים.

ציונה קום - מבשלת ומכינה אוכל אחת לשבוע עבור חיילי כיפת ברזל באשדוד.

דואק סיכם במילים: " שנמשיך להיות חברה כזאת שהערבות ההדדית היא נר לרגליה, שנדע ימים של שקט ושכל חיילינו והחטופים ישובו בשלום לביתם".

ואנחנו מוסיפים: אמן! ויישר כוח לכל המתנדבים והמתנדבות!

imageעוד כתבות

baner

הערב: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

11:00 | 20/06/2024
baner

אלופים אולימפיים בלשון: 8 תלמידים ותלמידות מאשדוד קטפו את המקומות הראשונים

11:26 | 18/06/2024
baner

מאירים את עומר: בסופ"ש אירוע ספורט ים לזכרו של עומר לב

15:54 | 17/06/2024
baner

רו"ח ניסן לוי נכנס לתפקיד מנכ"ל נמל אשדוד

15:44 | 16/06/2024
baner

זוכה פרס אות רמון: ירין גלעדי תלמיד מקיף א' מאשדוד

08:48 | 16/06/2024
baner

קבלת שבת - מאור חיים

11:03 | 14/06/2024

imageהמלצות נוספות

sss

הערב: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

יניב יוסיף-אור

11:00 | 20/06/2024

sss

אלופים אולימפיים בלשון: 8 תלמידים ותלמידות מאשדוד קטפו את המקומות הראשונים

‫חן בוקר‬‎ אמר

11:26 | 18/06/2024

sss

מאירים את עומר: בסופ"ש אירוע ספורט ים לזכרו של עומר לב

מאור לוי

15:54 | 17/06/2024

imageעוד כתבות

baner

הערב: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

11:00 | 20/06/2024
baner

אלופים אולימפיים בלשון: 8 תלמידים ותלמידות מאשדוד קטפו את המקומות הראשונים

11:26 | 18/06/2024
baner

מאירים את עומר: בסופ"ש אירוע ספורט ים לזכרו של עומר לב

15:54 | 17/06/2024
baner

רו"ח ניסן לוי נכנס לתפקיד מנכ"ל נמל אשדוד

15:44 | 16/06/2024
baner

זוכה פרס אות רמון: ירין גלעדי תלמיד מקיף א' מאשדוד

08:48 | 16/06/2024
baner

קבלת שבת - מאור חיים

11:03 | 14/06/2024
WordPress Ads