אורחת במרינה באשדוד: היאכטה של יאסר ערפאת

כיצד הגיעה היאכטה אשר הייתה בבעלותו של רב המחבלים יאסר ערפאת בשנות ה80 – אל המספנה במרינה באשדוד, וגם - האם ערפאת ניצל אותה לשיט תענוגות וכמה יעלה לכם לקנות אותה?

image 1013 imageתגובות imageהדפסה
article

ספינה עם רזומה. "קינג שאול" במספנה במרינה באשדוד (צילום: פרטי)

שיט קצר אל ההיסטוריה: אי שם לפני יותר מ40 שנים, העניק טיטו, מנהיג יגוסלביה דאז, לחברו רב המרצחים וראש ארגון אש”ף יאסר ערפאת יימ”ש – מתנה – יאכטה מפוארת  באורך 25 מטרים.

 

היאכטה, שנקראה בעברה “קאסלרדיט”, אמורה הייתה לשמש את ערפאת בשינוע מחבלים  ותחמושת אל בסיס האם שלו בטוניס, אולם חיל הים הישראלי יירט אותה בליל ה25 באוגוסט 1985 ממערב לצידון כשעל סיפונה 8 פלסטינים מארגון הטרור ועוד שני זרים (אוסטרלי ואמריקאי – אנשי הצוות של הספינה), השתלט עליה – וגרר אותה אל חופי ישראל.

 

סיפור תפיסתה נשמר תחילה בסוד, אולם כעבור חודש, התפרסמה ידיעה ותמונה קצרה אודותיה בעיתון “העולם הזה” בגיליון חודש ספטמבר, שם נמסר כי הספינה הייתה אמורה לשמש את ארגון המחבלים לפעילות טרור נגד ישראל.

 

אם כן, לא נמצא תיעוד כי ערפאת אכן השתמש בה בעצמו לצרכיו האישיים (ישנה הערכה מודיעינית כי הוא עצמו סלד מלצאת אל הים), אולם אין עוררין כי הספינה אכן הייתה בבעלותו של רב המרצחים – ושימשה את ארגון הטרור עליו פיקד.

sss

האניה "קאסלרדיט" זמן קצר לאחר תפיסתה ע"י חיל הים, כפי שהופיעה בגיליון העיתון "העולם הזה" מס' 2505 בחודש ספטמבר 1985

 

תכירו את “המלך שאול”

 

במשך מס’ לא ידוע של שנים, השתמשו בה כוחות הביטחון הישראלי לשימושים שונים ברחבי הים התיכון, עד שבמשרד הביטחון החליטו למכור אותה אל השוק הפרטי.

בתנאי המכרז של מכירתה הוצב תנאי אחד ויחיד – עליה לא לשוט יותר ברחבי הים.

וכך, היאכטה התגלגלה בין מספר בעלים, עד שבשנת 2009 הגיעה אל ידיו של רופא תושב המרכז, אשר השקיע בה מאות אלפי שקלים בשיפוצה מן היסוד – ומאז עגנה בנמל יפו – קרוב לבעליה.

 

לאחרונה, היאכטה נרכשה ע”י איש העסקים המקומי שאול פרץ, אשר בבעלותו מס’ כלי שיט.  פרץ שינה את שמה ל- “King Shaul”.

 

בשיחה שערכנו עמו, פרץ מספר כי הפרט הפיקנטי בעברה של הספינה ללא ספק מוסיף עניין, אולם תג המחיר נותר ללא שינוי: לידיעת מי שיהיה מעוניין לרכוש את הספינה  –  פרץ דורש עליה 600,000 אירו.

 

לבינתיים, תוכלו לראות אותה “נחה” במספנה של המרינה.

 

ימכור במחיר הנכון. איש העסקים שאול פרץ

יכולה לשאת על סיפונה עד 55 אנשים. היאכטה "קינג שאול" (צילום: פרטי)

imageעוד כתבות

בודק...