הספורט איחד בין שניהם: ראיון זוגי ומיוחד עם וסיה פוילוב ואלכס כהן

בזמן שוסיה (וסילי) פוילוב גילה בגיל 15 באולם הספורט באשקלון שהייעוד שלו הוא להיות שחקן כדורעף, אלכס כהן צפתה במשחקי הכדורסל של ה-WNBA בביתה שבויסקונסין בארצות הברית והחליטה להירשם לקולג'. הגורל ואפליקציית היכרויות חיברו ביניהם ו15 שנה מאוחר יותר, הם זוג הורים ל-3 וכלבה קטנה. העונה פוילוב יהיה החוסם של קבוצת הכדורעף של העיר ורגע לפני שגם בת זוגתו תקבל החלטה אם להמשיך בקבוצת הנשים של הכדורסל – התארחנו אצל השניים לראיון זוגי על החיים באשדוד, האהבה לספורט והזיקה ליהדות.

image 1253 imageתגובות imageהדפסה
article

וסיה פוילוב ואלכס כהן (צילום: מאור לוי)

כשספורט ואהבה מתחברים:  העיר אשדוד נחשבת לאחת הערים המיוחדות בישראל בשל כך שהיא מאגדת אליה יהודים מרחבי הגלובוס.

בדיוק כך הוא הסיפור של וסיה פוילוב (30) שחקן הכדורעף החדש של מכבי אשדוד ואשתו – אלכס כהן (30), שבשנתיים האחרונות כיכבה בקבוצת כדורסל הנשים המצליחה של העיר וייתכן ותמשיך לעונה נוספת. המרחק בין ויסקונסין בירת מילווקי שבארצות הברית בה גדלה כהן שעלתה לבדה ארצה לבין גלאזוב שבמערב רוסיה ממנה עלה ארצה פוילוב עם משפחתו עומד על לא פחות מ-8,130 ק"מ, אולם כשהשניים חיים בצוותא בדירת הפנטהאוז ברחוב העצמאות שבלב רובע "הסיטי" הם מרגישים קרובים יותר מתמיד.

 

אלכס: "האמת שהכרנו דרך האפליקציה. שנינו ידענו שאנחנו ספורטאים וישר התחלנו לדבר על זה וזה עלה די מהר כבר בשאלות הראשונות. זה מאוד חיבר בינינו".

 

וסיה: "זה היה חיבור מיוחד מהתחלה. לפני שנתיים כשעברנו לגור יחד, גרנו בכפר סבא והשנה החלטנו לעשות את השינוי ולעבור לאשדוד כי ראינו שזה מאוד קשה לה עם הנסיעות והאימונים והפקקים תוך כדי, לפעמים זה היה לוקח כמעט שעתיים.

בעונה האחרונה לקחתי לעצמי הפסקה מלשחק ועכשיו אני חוזר אחרי מנוחה שעשתה לי טוב ויותר חשק לחזור לשחק. התגעגעתי לכדורעף מאוד ואני מתרגש להתחיל את המסע כאן באשדוד".

 

 

מתי ידעתם שהייעוד שלכם הוא לעסוק בספורט?

 

אלכס "המסע שלי הוא מאוד מעניין כי התחלתי בגיל 10 לשחק כדורסל בסוג של קבוצה מאורגנת בעיר שגדלתי בה. לא ידעתי לגמרי לאיפה זה ייקח אותי בהמשך אבל אהבתי מאוד לצפות ב-WNBA ואני חושבת שזה מה שעוד יותר משך אותי לעסוק בכדורסל ולהציג את עצמי בתוך זה. אחרי זה הגעתי למכבייה פה, התאהבתי במדינה ,ובגיל 16-17 החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות ואחרי זה נרשמתי לקולג' והגעתי לשחק פה בישראל".

 

וסיה: "אני שיחקתי כדורסל מגיל 8 עד 12 וראיתי שאני לא כל כך מתחבר לזה. הייתי רזה ולא מספיק חזק ובגיל 15 הגיע סוכן כישרונות מטעם איגוד הכדורעף, הציע לי להצטרף והתלהבתי מזה מאוד. הגעתי למחנה אימונים כדי שיראו אם אני מתאים ואם שווה להשקיע בי ונתתי שם חסימות ממש מרשימות והבנתי שזה שלי ושאני אוהב את זה ומאז אני משחק בתור חוסם אמצע".

 

העיר אשדוד מורכבת מהרבה מאוד יהודים שהגיעו ממדינות ותרבויות שונות. איפה זה פוגש אתכם?

 

וסיה: "זו עיר טובה לגדל ילדים והעיר באמת לא מפסיקה להתפתח ורואים את זה מהרבה כיוונים. אני חושב שזה טוב שהילדים נחשפים לכל מיני עדות וזה מדהים שהם מכירים אנשים ומבינים שבסוף כולנו בני אדם שחיים במדינה אחת וצריכים לעזור זה לזה ולהצליח ביחד".

 

אלכס: "אנחנו מאוד אוהבים לחיות פה מבחינת כל מיני אספקטים ואחד מהם הוא במיוחד הקהילה הרחבה שחיה פה ואנחנו רואים את זה במיוחד בספורט. אנחנו יכולים ללכת סתם ברחוב ותמיד נדבר על כל מיני דברים עם אנשים שונים וזה מאוד נחמד לראות אנשים שמגיעים מכל קצוות הגלובוס שמתקבצים במקום אחד".

 

 

sss

מאפליקציית ההיכרויות אל הדירה ברחוב העצמאות. אלכס כהן ו-וסיה פוילוב (מתוך אינסטגרם)

 

 

כשהשניים הכירו לפני כ-שנתיים, אלכס הייתה צריכה לקבל עסקת חבילה. פוילוב שהתגורר יחד עם שלושת ילדיו מנישואיו הקודמים (סופיה בת ה-7, ארתור שקטן ממנה בשנה ואלכסה בת ה-4) ונאלץ לעבוד במשרד פרסום כדי לפרנס אותם, קיבלו את האמא החדשה בבית עם זרועות פתוחות.

 

אלכס: "כשהכרתי את וסיה ראיתי עד כמה הוא אבא נהדר וכמה הילדים אוהבים אותו וזה היה מאוד קל בשבילי להתחבר אליהם. זו סיטואציה מאוד מעניינת כי פתאום אנשים שמכירים אותי מהחיים בחוץ רואים אותי ברגע אחד עם שלושה ילדים קטנים וישר תוהים איך זה קרה, אבל הם המשפחה שלי ושינו את חיי. אחרי משחקים גם כשפחות הולך לי והזריקה לא נכנסת אז הם מגיעים בסוף ומחבקים אותי וקוראים לי 'אמא' ומבחינתי זה שווה את הכול".

 

וסיה: "הם ראו אותי כספורטאי במשך הרבה שנים. כשהייתי טס לחו"ל למשחקים עם הקבוצות אז הם ראו בזה משהו מגניב וגם התחילו לרצות את זה. אני חושב שברגע שאלכס נכנסה לתמונה והם הבינו שגם אישה יכולה להצליח והיא בשבילם במיוחד בשביל הבנות היא מודל לחיקוי, אז גם נוצרה קירבה ביניהם אליה וגם הספורט נכנס אצלם יותר לתודעה. בנוסף, אני הייתי יותר מפנק אותם, אבל אלכס הכניסה להם תזונה נכונה והם יודעים לעשות את האיזון בין מאכלים שונים".

 

לאיזה ענף ספורט הם מתחברים יותר?

 

אלכס: "יוצא לנו לדבר על זה כל הזמן. ארתור מאוד מעריץ אותנו ונדהם מזה שההורים שלו ספורטאים והוא קולט את הפעולות של הספורט יחסית במהירות. הוא אוהב מאוד כדורגל למשל".

 

וסיה: "יש לו גנים כאלה של אתלט. הוא מתאמן איתה בכדורסל אז הוא פשוט הולך ומכדרר ועושה את זה בטבעי ואותו דבר בכדורגל או כדורעף שהוא יודע טכניקות של קבלה ומסירה והנחתה והוא לומד מהר ועושה את זה מדהים".

 

אלכס: "גם סופיה נמצאת בחוג כדורסל ואלכסה בעיקר מסתובבת ביניהם ואוהבת לשחק עם שניהם".

 

וסיה ואלכס עם שלושת הילדים. "חשוב שירגישו שהיהדות היא חלק מהם" (מתוך אינסטגרם)

 

איך מתחלקת עבודת ההורות בין שניכם?

 

וסיה: "קודם כל מרגישים את ההבדל בין סופי למשל, שמגיעה מבית ספר, לבין ארתור ואלכסה שמגיעים מהגן. בגן זה יותר משחקים ובית ספר זה שיעורי בית והכל. לנו זה היה חדש השנה עם הגדולה שהלכה לכיתה א' ובשבילי זה עוד עבודה. אלכס עזרה יותר עם הנושא של החשבון ואני עזרתי בעברית, אז ידענו לחלק את זה. אנחנו עושים את זה בשיתוף פעולה כשלפעמים אני מכין ארוחת ערב והיא עוזרת לה והפוך".

 

אלכס: "הם שולטים טוב בעברית, יודעים בסיס של רוסית ועכשיו האנגלית שלהם השתפרה מאוד וברגע שהכירו אותי אז התחילו יותר לעבוד על האנגלית. אנחנו מתכננים בעתיד לעשות אולי רילוקיישן לארצות הברית וזה גם חשוב שיידעו לדבר אנגלית כמה שיותר. על הדרך הם גם מלמדים אותי עברית וזה עוזר לי בחזרה".

 

 

בתור יהודים שהגיעו מהתפוצות. כמה חשוב לכם שהיהדות תהיה חלק מהחיים של הילדים?

 

אלכס "במערכת היחסים שלנו אז תמיד אנחנו מנסים להבין יותר את המהות של השבת. אני גדלתי בבית יהודי רפורמי באמריקה והלכתי לבית ספר עברי יום אחד בשבוע ולמדתי שם על המסורת והתרבות היהודית, עשיתי בת מצווה ואנחנו נהנים לחגוג ביחד את החגים למשל".

 

וסיה "אנחנו לא שומרי שבת אבל אנחנו כן דואגים ביום שישי לשבת כל המשפחה ביחד סביב השולחן או לנסוע לחברים ביחד לארוחות שישי. גם את החגים אנחנו חוגגים ורוצים שהילדים יחשפו לזה ורוצים שהם יחוו את זה. גם אם אנחנו לא נולדנו פה אז זה חשוב לנו שהם יחוו את זה פה ומהבית ולא רק מחברים שלהם. חשוב שירגישו שהיהדות היא חלק מהם".

 

אלכס כהן ואלכסה הקטנה. הילדים מתחברים לכדורסל בזכותה (מתוך אינסטגרם)

 

הולכים לים, צופים בנטפליקס ומדברים על NBA 

במהלך השנה, לזוג אלכס ו-וסיה אין הרבה זמן פנאי לעצמם. בין גידול הילדים לנקודות על הפרקט, הם מנסים כמה שיותר לבלות ולהוריד את מפלס הלחץ.

אלכס: "בתקופה האחרונה הייתי בלא מעט תחרויות של קדם עונה בארץ ובחו"ל, אבל כשאני בבית ויש הזדמנויות לבלות וליהנות, אז אנחנו עושים את זה בעיקר בשבתות ובסופי שבוע. אנחנו אוהבים לצאת לטיולים בחוץ כל המשפחה ולכל מיני הרפתקאות".

וסיה: "אנחנו מאוד אוהבים לטייל. מה שיפה בארץ זה שהכול פה יחסית קרוב וכל שבוע יוצאים בין אם זה לדרום או צפון או ליערות ועכשיו כשאנחנו גרים באשדוד, אז יש לנו את החוף פה קרוב לבית. אנחנו לפחות פעם בשבוע בחוף וזה לגמרי הזדמנות טובה לבלות בחוץ"

 

באילו דברים אתם דומים ובמה אתם שונים?

וסיה: "שנינו מאוד מסודרים, מקפידים בזמנים ואוהבים מאוד סדר וניקיון. אנחנו מאוד תקשורתיים ומאמינים במערכת זוגיות עם תקשורת ויודעים שאם יש בעיה אנחנו פשוט נשב ונדבר ולא נשפוט אחד את השני. אנחנו אוהבים לעשות לפחות פעם או פעמיים בחודש 'דייט נייט' שהולכים רק שנינו ולפעמים זה לשבת על הים לכמה שעות".

אלכס: "הוא החבר הכי טוב שלי ואני יודעת שאני תמיד יכולה לדבר אתו על הכל. יש לנו ערכים דומים שמגיעים מעולם הספורט והם מאוד מחברים בינינו. אנחנו מדברים לפעמים על כדורסל וכדורעף ועל אלמנטים בסיסיים בספורט שחשובים לנו. יש לנו גם דיל שמי שעושה פחות צעדים ביום אז הוא מוציא את הכלבה בערב".

 

מה התחביבים שלכם חוץ מספורט?

אלכס "בדרך כלל העונה שלנו כשחקנים היא מאוד עמוסה ולא יוצא לנו תוך כדי יותר מדי זמן איכות לדברים אחרים. החופש הזה שיש אנחנו מנצלים אותו יותר לעצמנו ולפעמים רואים איזו סדרה טובה בנטפליקס".

וסיה "היא רואה יותר ספורט ממני, אבל אני אוהב מאוד לראות איתה כדורסל ונבא והפלייאוף הייתה התקופה הכי מעניינת".

מטיילים בארץ ורואים NBA (מתוך אינסטגרם)

imageעוד כתבות

baner

תואר חמישי בארון: קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד הביסה את סכנין בגמר הגביע

23:51 | 23/05/2024
baner

"אולימפיאדה? ציפיתי להיום שם": גיל כהן ו-מ.ס אשדוד מאוכזבים מגיא לוזון

15:17 | 23/05/2024
baner

רץ ללא הפסקה: תכירו את בוריס בוגוד, האשדודי שרץ 39 שעות ברציפות

12:44 | 23/05/2024
baner

בכורה מוצלחת: מכבי אשדוד והמאמן החדש גברו על אשקלון

00:48 | 23/05/2024
baner

"מחויבים ומלאי אמונה": קבוצת הנוער של מ.ס מתכוננת לגמר הגביע

20:31 | 22/05/2024
baner

מרשים: אחד ממאמני העונה בלאומית חתם במכבי אשדוד

21:27 | 21/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

תואר חמישי בארון: קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד הביסה את סכנין בגמר הגביע

מאור לוי

23:51 | 23/05/2024

sss

"אולימפיאדה? ציפיתי להיום שם": גיל כהן ו-מ.ס אשדוד מאוכזבים מגיא לוזון

מאור לוי

15:17 | 23/05/2024

sss

רץ ללא הפסקה: תכירו את בוריס בוגוד, האשדודי שרץ 39 שעות ברציפות

מאור לוי

12:44 | 23/05/2024

imageעוד כתבות

baner

תואר חמישי בארון: קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד הביסה את סכנין בגמר הגביע

23:51 | 23/05/2024
baner

"אולימפיאדה? ציפיתי להיום שם": גיל כהן ו-מ.ס אשדוד מאוכזבים מגיא לוזון

15:17 | 23/05/2024
baner

רץ ללא הפסקה: תכירו את בוריס בוגוד, האשדודי שרץ 39 שעות ברציפות

12:44 | 23/05/2024
baner

בכורה מוצלחת: מכבי אשדוד והמאמן החדש גברו על אשקלון

00:48 | 23/05/2024
baner

"מחויבים ומלאי אמונה": קבוצת הנוער של מ.ס מתכוננת לגמר הגביע

20:31 | 22/05/2024
baner

מרשים: אחד ממאמני העונה בלאומית חתם במכבי אשדוד

21:27 | 21/05/2024
WordPress Ads