בשני הבא > קיר גרפיטי חדש בעיר להעלאת המודעות למחלת האנדומטריוזיס

גלית אירנזרוב (33) מאשדוד גילתה לפני כשנה וחצי שהיא סובלת מאנדומטריוזיס (אנדו) וביום שני הקרוב (5.9.22) החל מהשעה 17:00 היא תיצור יחד עם אמני גרפיטי יצירת אמנות על קיר באזור התעשייה באשדוד להעלאת המודעות על המחלה. כל הפרטים בכתבה >

image 1203 imageתגובות imageהדפסה
article

בקרוב יהיה פה גרפיטי חדש להעלאת המודעות למחלת האנדו

לילה אחד גלית התעוררה באמצע הלילה עם כאבי תופת באזור המותן התחתונה בצד ימין, היא הגיעה לבית החולים איכילוב וגילתה שהיא סובלת ממחלת האנדו שעד אז לא שמעה על המחלה וזה עוד כשהיא בעצמה עובדת כרנטגנאית.

אנדומטריוזיס היא מחלה שיש אחת ל- 10 נשים, כשלכל אחת יש תסמינים שונים והיא נחשבת למחלה חמקמקה ולרוב באה לידי ביטוי בכאבי וסת או ביוץ עזים, כאבים במהלך קיום יחסי מין או לאחריהם, כאבים במתן שתן או צואה, כאבים כרוניים באגן, בגב התחתון או בחלל הבטן.

את עולם הגרפיטי היא הכירה יותר לעומק כשנקשרה לבן זוגה הנוכחי מזה כשנה – מיכאל מרצ’בסקי שהוא צלם ו’רייטר’ – אמן רחוב (כיתובי גרפיטי שנראים כמו חתימת אמן) ויחד בהובלה של אנדרי (אמן מבית Kotart) הם ירימו יצירת גרפיטי ענקית בשילוב של סדנה אליה מוזמנים כל תושבי העיר לקחת חלק – ללא עלות, של יצירה של אישה עם פרחים יחד עם הסמל של המחלה (סרט צהוב) על מנת להעלאות מודעות לנושא.

 

sss

גלית אירנזרוב ובן זוגה מיכאל מרצ'בסקי (אלבום פרטי)

“החלום שלי זה ליצור קיר בכל עיר בארץ, שיעלה מודעות למחלה הזו”, אומרת אירנזרוב ומוסיפה שפנתה ל’עמותת קהילת אנדו ישראל’ להמשך שיתוף פעולה.

הגרפיטי יוקם באזור התעשייה באשדוד, בחנייה האחורית מאחורי בר ה’לורנס’
יום שני, 5.9, בין השעות 17:00-21:00
כולם מוזמנים!

imageעוד כתבות

בודק...