10 חודשי מאסר לנהג המשאית שגרם למותה של הולכת רגל ב-2019

תושב אשדוד שדרס למוות ברשלנות לפני כ-שלוש שנים אישה בעת שנסע לאחור ברחוב החובלים בעיר, קיבל היום את גזר הדין על-ידי בית המשפט לתעבורה בעיר וירצה עשרה חודשים בבית הסוהר. בנוסף, הוא יעביר 10,000 שקלים למשפחת המנוחה ורישיון הנהיגה שלו נשלל לתשע שנים

image 33 imageתגובות imageהדפסה
article

(ארכיון מד"א)

10 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי, שלילת רישיון למשך 9 שנים ופיצוי בסך 10,000 ש”ח למשפחת המנוחה – בית המשפט לתעבורה באשדוד גזר את עונשו של נהג משאית (35) תושב אשדוד, שהורשע בעבירת גרימת מוות ברשלנות וכן נהיגה לאחור ללא נקיטת אמצעי זהירות.

על פי עובדות כתב האישום, בחודש ינואר 2019 בשעות הצוהריים החנה הנאשם את משאיתו ברחוב החובלים באשדוד, בנתיב התנועה הנגדי לכיוון נסיעת המשאית. הנאשם יצא מהמשאית וכשחזר אליה, החל בנסיעה לאחור, מבלי שנקט אמצעים סבירים למנוע סיכון או פגיעה, מבלי שווידא שאין איש מאחורי רכבו, מבלי שדאג לאדם שיכוונו עת הוא נוסע לאחור, מבלי ששם ליבו לתנאי הדרך ולמשתמשים בדרך ונהג ברכב לא כפי שאדם מהיישוב היה נוהג באותן נסיבות.

באותה עת חצתה את הכביש תושבת אשדוד מכיוון המדרכה הסמוכה למקום חניית המשאית לכיוון המדרכה שבצד השני של הכביש.
הנאשם שנסע לאחור, פגע עם חלקו האחורי של הרכב במנוחה ודרס אותה. כתוצאה מהתאונה, המנוחה נפטרה לאחר מספר ימים.

 

השופטת נועה חקלאי, שהרשיעה את הנאשם בתום הליך משפטי, כתבה בגזר הדין: “הנאשם שבפני, אדם נורמטיבי, איש משפחה, אב לילדים, והנה מתגשם הסיוט הפרטי, סיוט של כל נהג סביר מן השורה, שבשל רשלנותו, אחראי לסתמיות המרה והאכזרית של המוות הרוחש יום יום בכבישי ארצנו. הנאשם אחראי למותה של הגב’, אשר מצאה את מותה הטראגי והמיותר, טרם הגיעה עת פקודתה, בצהריו של יום רגיל, כאשר חצתה את הכביש ונפגעה מרכבו של הנאשם”.

עוד כתבה השופטת חקלאי בגזר דינה: “רשלנות הנאשם התבטאה בכך שנטל סיכון בלתי סביר באופן בו נהג את המשאית לאחור, מבלי שווידא תחילה שאין איש מאחורי המשאית או בקרבת מקום, מבלי שדאג להיעזר באדם שיכוונו עת הוא נוסע לאחור, מבלי ששם ליבו לתנאי הדרך ולמשתמשים בדרך, כל זאת בצהרי יום שישי, בשכונת מגורים בטבורה של עיר, ביום גשום, כשהראות דרך מצלמת הרברס לקויה. הנאשם לא נהג כפי שאדם מהיישוב היה נוהג באותן נסיבות”.

 

הנאשם הביע חרטה על מעשיו, ואף פנה בבית המשפט אל נכדתה של המנוחה וביקש את סליחתה.

בסופו של גזר דין, החליטה השופטת נועה חקלאית, כאמור, לגזור על הנאשם 10 חודשי מאסר בפועל ושלילת רישיון למשך 9 שנים (אחרי חמש שנים יוכל להחזיק ברישיון לרכב פרטי).

imageעוד כתבות

בודק...