קבלת שבת – שלי אגם

שלי אגם (17), תלמידת כיתה י"ב במסלול עתודה מדעית טכנולוגית בבית הספר מקיף ט', היא יו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית בדימוס ואחת ממובילות מטה הנוער של תנועת אשדודים. שלי גרה ברובע ט"ו בעיר ועכשיו היא מספרת על השבת האשדודית שלה.

image 290 imageתגובות imageהדפסה
article

"יש לטיולי שבת ריח אחר באוויר - תחושה שאני לא יודעת להסביר"

”קבלת שבת” – פינה המביאה את ההיערכות לסופ”ש של דמויות שונות בעיר והשבוע: שלי אגם (17) מרובע ט”ו בעיר, היא תלמידת כיתה י”ב במסלול עתודה מדעית טכנולוגית בבית הספר מקיף ט’. כמו כן היא יו”ר מועצת התלמידים והנוער העירונית בדימוס ואחת ממובילות מטה הנוער של תנועת אשדודים.

 

מתי מתחילה לתכנן את סוף השבוע ?

“בדרך כלל אני לא מתכננת את הסופ”ש שלי. אנחנו מאוד ספונטניים במשפחה שלי ובדרך כלל מכינים מסלולי טיול לקראת שבת רק בשישי בערב, אבל ההכנות לשישי מתחילות כבר מחמישי בבוקר”.

 

איך את מעבירה את שישי בבוקר ?

“בשישי בבוקר אני בדרך כלל בלימודים. בימים שאני לא לומדת אני אוהבת להתחיל את הבוקר ברגוע עם אימון או פילאטיס, לקרוא ספרים ומתחילה בבישולים עם סבתא”.

 

מי אחראי על סעודת השבת ומה המאכלים העיקריים ?

אצלנו בבית אין חלוקה חד משמעית זה כולם ביחד והכל מהכל. ההכנות לשבת הרבה יותר נעימות כשכולם עובדים אצלנו ביחד, שומעים מוזיקה, שרים ורוקדים תוך כדי הבישולים. זה הכי מאפיין את המשפחה שלי בהכנות לשבת. לפעמים על השולחן יש מאכלים אסייאתים, טוניסאים או אירופאים. כמו שאמרתי, אנחנו אוהבים הכל”.

 

איך נראית השבת בבוקר אצלך במשפחה? 

לא משנה כמה אבקש לישון עוד קצת או להשלים שעות שינה, אין דבר כזה. מתעוררים ב-8 בבוקר לכל המאוחר, אוכלים ארוחת בוקר משותפת יחד, ויוצאים לחרוש את ארץ ישראל לאורכה ולרוחבה. אני מאוד אוהבת לטייל עם המשפחה שלי גם בארץ וגם בחו”ל. יש לטיולי שבת ריח אחר באוויר. תחושה שאני לא יודעת להסביר”.

 

שתפי אותנו בזיכרון ילדות .

“כשהייתי יותר קטנה, לא משנה כמה מוקדם הייתי מנסה לקום אף פעם לא הייתי מצליחה להקדים את אמא שלי כדי לסייע לה בהכנות לארוחת בוקר של שבת. כל פעם שחשבתי שהצלחתי, גיליתי ארוחת בוקר מונחת על השולחן – היום אני מצליחה להתעורר הרבה לפניה וגם להפתיע מידי פעם בעצמי”.

imageעוד כתבות

בודק...