קבלת שבת – עם חיים שייב

חיים שייב 57, יו''ר ההסתדרות במרחב אשדוד, גר ברובע ט״ו בעיר, ונשוי לאנני ואב ל-3. עכשיו הוא מספר על השבת האשדודית שלו: "שבת בבוקר מוקדשת מזה עשור שנים ,קיץ ,חורף,סתיו ואביב ,להתנדבות בפעילות לנערות ונערים עם צרכים מיוחדים''.

105 תגובות הדפסה
article

חיים שייב: "הילדות שלי היתה רובה ככולה בים"

”קבלת שבת” – פינה המביאה את ההיערכות לסופ”ש של דמויות שונות בעיר והשבוע: חיים שייב, יו”ר ההסתדרות במרחב אשדוד, גר ברובע ט״ו בעיר, ונשוי לאנני. בן 57 ואב לשלוש בנות: יובל, לומדת הנדסת תוכנה במכללת אפקה, נועם לומדת מתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת ת״א ועומר, שמסיימת השנה לימודים במקיף יא בעיר. עכשיו הוא מספר על השבת האשדודית שלו.

 

 

מתי אתה מתחיל לתכנן את הסופ”ש שלך?

 

”הסופ”ש שלי דיי שגרתי וקבוע, כך שאין צורך בתכנון מיוחד. את שישי בבוקר אני מקדיש לתשבצי היגיון. כבר 25 שנה נפגשים מספר חברים ״היגיונרים״ לפרלמנט פתרון כל תשבצי ההיגיון המפורסמים בעיתונות ואתרי השבוע. זה תחביב מאוד מרחיב דעת וחשיבה יצירתית, המשלב קפה ורכילות פוליטית – כמובן שלא קמים בטרם מפצחים את כל ההגדרות המורכבות”.

 

מי אחראי על סעודת השבת?

 

סעודת שבת מורכבת בדרך כלל מדג טונה/סלמון ובשר. מי מבשל? אם אצל הילדות בתל אביב-הן מבשלות, אם אצל האחיות-הן מבשלות ואם בביתי אז אשתי מבשלת”.

 

 

איך נראית שבת בבוקר אצלך במשפחה?

 

”שבת בבוקר מוקדשת מזה עשור, קיץ, חורף, סתיו ואביב, להתנדבות בפעילות לנערות ונערים עם צרכים מיוחדים – בחוג קיאקים באמצעות עמותת אתגרים. הפעילות מלאה בסיפוק אדיר, הנאה צרופה וגם רווח לבריאות – גם בשבתות גשומות, כמו בשרב הלוהט. לאחר הפעילות אשתי מצטרפת אלי עם קציצות טעימות להפליא למנוחה ובילוי משותף”.

 

 

שתף אותנו בזיכרון ילדות שלך משבת?

 

“הילדות שלי הייתה רובה ככולה בים. מילדות פעלתי במסגרת מועדון זבולון בשייט מפרשיות ולאחריו בקיאקי גלישה. כבר שבע בבוקר התייצבתי במועדון הימי ועד שעות הצהרים המאוחרות הייתי שם. זה מזכיר לי את אשדוד, עיר מדהימה, עם ערך מוסף שאין באף מקום אחר – חוף ים יפהפה ונקי – אני בהחלט מנצל את יופייה של העיר עד תום”.

 

 

 

sss

משלב קודש וחול. חיים שייב בציון במירון

עוד כתבות

תגובות