קבלת שבת – דבי טוויל

דבי טויל, בת 68, גרה באזור י״א ואמא לגילת אזולאי בת 45 חרדית עם 8 ילדים ולירון טויל בן 43 איש עסקים - עכשיו היא מספרת על השבת האשדודית שלה.

image 776 imageתגובות imageהדפסה
article

מי שמכיר אותי יודע שעשיתי מספיק בעבר - עכשיו בורא עולם אמר תנוחי.

”קבלת שבת” – פינה חדשה שתביא את ההיערכות לסופ”ש של דמויות שונות בעיר והשבוע: דבי טויל, בת 68, גרה באזור י״א ואמא לגילת אזולאי בת 45 חרדית עם 8 ילדים ולירון טויל בן 43 איש עסקים.

 

מתי את מתחילה לתכנן את הסופש?

“באופ כללי אני לא מתכננת אלא זורמת, מה שמזדמן בכיף. פה ושם אם יש מפגש עם קבוצה אני נוסעת אם לא בכייף נשארת בבית. מדובר על קבוצות שהם בעיקר של פנויים ופנויות – מידי פעם אנו חוגגים ימי הולדת במועדון או בבית פרטי כאשר כל אחד מביא מטעמיו, לפני חג למשל מרימים לחיים, נוסעים לסופי שבוע וגם לחו״ל- זה נחמד”.

 

איך את מעבירה את שישי בבוקר?

”בשנים האחרונות בבית שלי אם יש משהו להכין לקראת שבת אני מכינה ואם לא אז בסתלבט – מי שמכיר אותי יודע שעשיתי מספיק בעבר – עכשיו בורא עולם אמר תנוחי. כמו כן לפעמים אני עושה סיבוב בקניון, יושבת בבית קפה וחוזרת הביתה – מחכה לקראות מה הביא לי הבן בכל שישי: דגים מטוגנים”.

 

מי אחראי על סעודת השבת?

”סעודת השבת באופן קבוע אצל הבת הגדולה – היא מארחת את כולנו בכל שבת וחג. עד לפני 3 שנים הייתי מתייצבת כל חמישי ב 6 בבוקר עומדת ומבשלת הכל, אבל לפני זמן מה בתי החליטה שיהיה יכולה לנצח על הכל. אני אחראית על כל המנות האחרונות וחלות שבת”.

 

איך נראית שבת בבוקר?

”כמו כל בוקר בשעה 5.30 צועדת עם חברה בערך שעה ו 40 דקות. בשעה 9 חוזרת לים, יש לי חברים כבר 15 שנים שבאופן קבוע בחורף ובקיץ יושבים על החוף – כל אחד מביא מה שבא לו. בחורף יין ובקיץ בירות”.

 

שתפי אותנו בזכרון ילדות שלך משבת.

“עד גיל 7 גרנו בבנימינה – דבר אחד זכור לי משם: אמא הייתה מכינה סלים עם אוכל והיינו צועדים את כל העליה מהמעברה לזכרון, עד לחוות הברון. באשדוד אני זוכרת את אבא חוזר מבית הכנסת וישר אוכלים, למרות השעה המוקדמת – תמיד לא אהבתי זאת”.

imageעוד כתבות

בודק...