פיצול ברשימת “אשדודים”> נורית טופז מקימה את תנועת “תושווים”

בחירות 2023 מתחממות>> נורית טופז מודיעה על פרישתה מ'תנועת אשדודים' לאחר עשר שנים בהן הובילה את העשייה למען קהילות הצרכים המיוחדים, הגיל השלישי ובעלי החיים - וכעת היא מודיעה על הקמת תנועת "תושווים" (מלשון שווים) המבקשת לקדם חזון עירוני של שוויון הזדמנויות, חמלה וסולידריות חברתית. מתנועת אשדודים נמסר: "נורית יקרה, מאחלים לך בהצלחה בהמשך הדרך"

image 815 imageתגובות imageהדפסה
article

מפצלת את "אשדודים" ותעמוד בבחירות הקרובות בראש רשימה חדשה- "תושווים" . נורית טופז

 

לפני זמן קצר יצאה הודעה בעמוד הפייסבוק של תנועת “אשדודים” ובה ההודעה כי נורית טופז, מי ששימשה כרפרנטית התנועה לתחום הקהילה בעלת צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם – החליטה להתפצל משורות התנועה:

“לאחר שיחות ארוכות עם חברתנו נורית טופז, לצערנו דרכנו נפרדות” נאמר בתחילת ההודעה אשר מסמנת פיצול משמעותי בתנועה המונה כיום 2 חברים מועצה (יניב קקון וסגנו מאיר אברז’ל).

הערב, בשעה 19:00 בריבת עיריית אשדוד, צפויה טופז להכריז רשמית על השקת תנועת “תושווים” בראשותה, אשר תתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר אשדוד.

 

התנועה עתידה להתמקד בתחומי העשייה החברתית אותם טופז הובילה עד כה – קהילת בעלי הצרכים המיוחדים ובני משפחותיהם, אוכלוסיית הגיל השלישי בעיר וכן דאגה לנושא בעלי החיים.

sss

עוזבת את "אשדודים" ועומדת בראש תנועה חדשה (צילום: ריקי בירנבוים)

 

טופז (45),  עובדת כמנהלת ‘מכללת גל’ – מכללה חברתית שיקומית וכמנהלת תחום החינוך בצער בעלי חיים ר”ג, בכובעיה ההתנדבותיים היא ראשת מטה ‘יש עתיד’ אשדוד, בהנהלת מטה המיוחדים הארצי ורפרנטית הצרכים המיוחדים בעיר אשדוד, מובילת קהילות, מיצוי זכויות למשפחות ובעיקר אוזן קשבת לאלפים והכל בזכות הבת שלה, אמילי, ששינתה את חייה מאז אובחנה על הרצף האוטיסטי והפכה אותה למה שהיא כיום כמי שעסקה קרוב ל- 15 שנים בכימיה בפיתוח ומחקר תרופות הפכה לפה של אלו שלא תמיד יכולים לזעוק, נמצאת בכל מקום שיכול להוביל לשינוי ותיקון עולם. היא בקשר הדוק עם כנסת ישראל שרים, ח”כ משנה מדיניות ומובילת חזון.

 

נורית מובילת חזון “תושווים” בעיר, יוזמת תוכנית “הסטודיו” המאפשרת לאוכלוסיות המיוחדות להיות סטודנטים, מהמובילות המרכזיות לשינוי התקנה הארצית בה הגיל השלישי יכול לעבור לדיור מוגן ציבורי עם בעלי החיים שלו ובקרוב ביוזמתה יקום בית לחיים הראשון בעיר.

יוצאת לדרך פוליטית עצמאית. טופז נואמת

 

 “דאגה לקהילת הצרכים המיוחדים היא לא רק דרך חיים – אלא גם שליחות”

 

“בתמיכה רחבה ובעידוד של הקהילה מסביבי החלטתי שאת החזון הזה צריך להוביל כתנועה עצמאית ששמה את אותן קהילות בקדמת הבמה ולפרוץ את תקרת הזכוכית שאני מצויה בה.”

 

“שני עשורים בהם אני אקטיביסטית שמתוכם כ- 4 שנים אחרונות כרפרנטית הצרכים המיוחדים בעיר הבנתי שזו לא רק דרך החיים שלי, אלא גם שליחותי. שליחות שהיא מסע אחד שלא נגמר כאשר המנוע שלי כאמא לילדה עם צרכים מיוחדים, חסרת הישע, מתוך הדאגה העיקרית המלווה אותנו המשפחות – מה יהיה כשלא נהיה פה לצידם ואיזו חברה נשאיר עבורם.”

 

“אני מאמינה שמנקודת מבט זו והסתכלות על צורכיהם של אותן קהילות  אפשר להסתכל אחרת על המרחב הציבורי, בראיה רוחבית שבעזרתה ניתן להוביל לשינוי ולתיקון עולם בכל תחומי החיים וישנה הזדמנות לשינוי משמעותי עבור כולם. אני מזמינה את כולם להצטרף אלינו ולבוא לתרום את חלקכם לחברה טובה”, אומרת טופז.

 

להצטרפות הקליקו כאן 

 

נפרדנו כך. אברז'ל (מימין), טופז וקקון (משמאל).

מתנועת “אשדודים” נמסר:

 

לאחר שיחות ארוכות עם חברתנו נורית טופז, לצערנו דרכנו נפרדות.

 

נורית לקחה חלק בתנועת אשדודים עוד מימיה כפעילה חברתית שעסקה בתחום הצרכים המיוחדים החשוב לנו כל כך,לאחר מכן כמובילת המעגל מטעם התנועה ועד למינויה, בשנים האחרונות, לתפקיד רפרנטית לנושא, בכל התפקידים סייעה רבות במינוף התחום הקרוב ללב כולנו.

 

מתוך אחריות עמוקה ואהבה לתושבי אשדוד, למשפחות והילדים המיוחדים, בימים הקרובים תנועת אשדודים תכריז על רפרנט.ית  צרכים מיוחדים למען המשך העשייה החשובה בתחום.

 

נורית יקרה, מאחלים לך הצלחה בהמשך הדרך.

imageעוד כתבות

בודק...