סער בוכבינדר מאשדוד הגיע למקום שני בתחרות הטריאתלון ‘ספיישל אולימפיקס’

המשלחת הישראלית לאליפות אירופה שמנתה 22 חברים, סיימה בהצלחה את התחרויות ושבה עם לא פחות מ-18 מדליות. אחת מהן שייכת לספורטאי האשדודי סער בוכבינדר שזכה במקום השני

image 196 imageתגובות imageהדפסה
article

סער בוכבינדר

כיום יש מעל 20 מדינות המשתתפות בענף זה תחת הספיישל, ענף הולך וגדל וישראל הצטרפה השנה. אליפות אירופה בטריאתלון, הזמינה הפעם את ספורטאי הספיישל, להצטרף לספורטאי העילית שמתחרים כאן, במקצה מיוחד לספורטאי ספיישל אולימפיקס – התחרות היא בינלאומית בקטגוריות האולימפי והספרינט, והספורטאים שלנו מתחרים בקטגוריית הספרינט: 750 מ’ שחייה, 20 ק”מ רכיבה ו- 5 ק”מ ריצה.

אליס – המאמנת של סער אימנה אותו במהלך שלושת החודשים האחרונים והכינה אותו לתחרות הזו בצורה הטובה ביותר ואז הגדילה לעשות והסכימה לנסוע איתו לסלובקיה כמאמנת של הנבחרת כולה.

המשלחת הישראלית התארחה בריזורט ספורט יוקרתי בשמורין, המשמש כמתחם האימונים של המשלחות ומתפרס על פני מספר קילומטרים רבועים ובחמש השנים האחרונות יועד לתחרויות טריאתלון בינלאומיות בין השאר ומחנות אימונים בסלובקיה.

קרדיט: פייסבוק

זו הפעם הראשונה שתחרות כזו מתקיימת בספיישל אולימפיקס והחוקים נוקשים מאד. אסור היה למאמנים לסייע, אפילו בהכוונה קולית בלבד, לספורטאים המתחרים.

מקצה השחייה התקיים בנהר הדנובה, במים קפואים, דבר שחייב שחייה עם חליפת שחיה מותאמת. החלפת הציוד בין השחייה לרכיבה ובין הרכיבה לריצה נעשתה כאן בדרך שונה מהדרך המוכרת לסער מהתחרויות בארץ. הכרת המסלולים חייבה הכנה אינטנסיבית של יום שלם לפני התחרות. בתחרות עצמה, סער היה חייב לבצע את הכול לבד באופן עצמאי, אחרת היה נפסל.

קרדיט: פייסבוק

קרדיט: פייסבוק

סער התמודד עם כל השינויים האלה באופן מעורר התפעלות ועבר בין מקצה למקצה באופן עצמאי. ללא ספק הזכייה במדליית כסף היא הישג מדהים ומעורר השתאות, אבל מעבר לזה – ההישג האמיתי והחשוב יותר הוא זה שסער התמודד עם כל החוקים, ועם כל השינויים בצורה אופטימלית. צריך רק להאמין בו והוא מתעלה על עצמו.

imageעוד כתבות

בודק...