נערה בת 12 מאושפזת באסותא בעקבות הכשת נחש צפע

נופר בן חיים תושבת מושב גן הדרום הגיעה אל בית החולים במהלך הלילה לאחר שהנחש הארסי הכיש ותה ברגלה והועברה למחלקת טיפול נמרץ שם מצבה מוגדל קל עד בינוני. "הקיץ עדיין בעיצומו ומגע של נחשים ובני אדם איננו מחזה נדיר" סיפר ד"ע עידן פרי שטיפל בנערה

image 54 imageתגובות imageהדפסה
article

נופר בן חיים ואמה (דוברות בית החולים אסותא)

מקרה חריג התרחש בשעות הערב אמש (רביעי) בבית החולים ‘אסותא’. נופר בן חיים נערה בת 12 ממושב גן הדרום השייך לישובי גדרות, הגיעה אל בית החולים בליווי אמה לאחר שהוכשה בעקב רגלה השמאלי על-ידי נחש, כשלאחר מכן הוכר כנחש צפע שנחשב לאד הנחשים הארסים המסוכנים ביותר.

עם הגעתה, לאור התסמינים שפיתחה והעדויות בשטח הובהר שמדובר בהכשה מנחש צפע ארץ ישראלי ומשום כך החלו במיון במתן טיפול מהיר תואם שכלל נסיוב כנגד ארס הנחש.
בהמשך הועברה הנערה להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ ילדים לצורך המשך השגחה וטיפול ומצבה מוגדר כרגע כ-קל עד בינוני.

 

ד”ר נועה רוזנפלד מנהלת טיפול נמרץ ילדים התייחסה למקרה “המטופלת ערנית ומגיבה לסביבה. לשמחתי, מצבה מוגדר כעת יציב ואני תקווה שבימים הקרובים תעבור להמשך טיפול ומעקב למחלקת ילדים”.

ד”ר עידן פרי טישל מיון ילדים והרופא המטפל סיפר אף הוא והתריע מפני מקרים נוספים “הקיץ עדיין בעיצומו ומגע של נחשים ובני אדם איננו מחזה נדיר. בכל מקרה של הכשת נחש או חשד להכשה, חשוב קודם כל להזעיק עזרה ולדאוג לפינוי מהיר אל בית החולים. לצערי, אנו נתקלים באזרחים מתמהמהים מלהתפנות לקבל עזרה כל עוד לא הובהר להם שהנחש היה ארסי, מדובר בטעות מסוכנת. יש לגלות אחריות להתפנות אל בית החולים ולא להמתין להופעת תסמינים שיוכיחו אם הנחש היה ארסי או לא”.

 

ליאורה בן חיים אמא של נופר “אמש בשעות הערב יצאה נופר מהבית על מנת לטייל עם הכלב, בחצר הבית היא הרגישה שהכלב לא רגוע ותוך מספר רגעים גם הרגישה מגע כואב בעקב הרגל ולאחריו ראתה נחש זוחל לצידה. מייד הבנו שמדובר בהכשת נחש ופינינו אותה לביה”ח הציבורי אסותא אשדוד. אני רוצה להודות לרופאים ולשאר הצוות על הטיפול המהיר והסיוע. נופר מרגישה הבוקר טוב וערנית”.

sss

הרופא המטפל עידן פרי (דוברות בית החולים אסותא)

imageעוד כתבות

בודק...