משרד הגנ”ס: ציון “נקי מאוד” לחופי אשדוד

מדד חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה לחודש יוני 2022, מדרג את האשדוד בצמרת החופים הנקיים בישראל בבדיקה שנערכת על בסיס חודשי. בחודשיים האחרונים פועל בחוף ט״ו פיילוט של חוף ללא פח, עד עתה ההצלחה היא גדולה

image 96 imageתגובות imageהדפסה
article

חופי הים של אשדוד (קרדיט צילום - ניר רויבסקי)

שאפו לאגף החופים: המדד מחמיא לאשדוד גם לאור פרויקט חוף ללא פחים המופעל בחוף ט”ו וכבר זוכה להצלחה בקרב המבלים בחוף. “בתחילת הפרויקט היו חששות גדולים לאור תגובת הרוחצים למהלך, וכעת ניתן לומר שאלו היו חששות מיותרים. תושבי אשדוד מובילים את המהפכה הירוקה וחוף ללא פח נכון לעכשיו מהווה הצלחה גדולה , ההוכחה לכך הוא גם מדד חוף נקי שמציין את את חוף באר שבוע כנקי מאוד” , מציין מנהל חוף באר שבע יניב סבג.

 

על פי הנתונים, הרשויות החופיות שקיבלו את ציון נקי מאוד למדד חודש יוני הן הרשויות החופיות הנקיות ביותר (בעלות ציון ממוצע “נקי מאוד”) הן: רשות הטבע והגנים, עכו, טירת הכרמל, נתניה, בת ים, תל אביב-יפו, אשדוד.

באשדוד מציינים כי תחזוקת רצועת החוף המשתרעת על פני למעלה מ-10 קילומטרים היא פועל יוצא של מדיניות ירוקה שאותה מוביל מעל עשור ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי, והובילה, בין היתר, לזכייה זו השנה התשיעית ברציפות בשבעה דגלים כחולים. עוד הוסיפו, כי מדד חוף נקי מהווה הערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון החופים הפתוחים והלא מוכרזים לרחצה. מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית מבצעים ללא כל הודעה מוקדמת מדידה של רמת הניקיון, ומדווחים על כך לרשויות לטובת מעקב ופעולות מתקנות לשיפור מצב החופים. בכך, גם עולה המודעות של הציבור הרחב לצורך לשמור על הסביבה ימית וגם מתחזקת השקיפות הציבורית.

יניב סבג מנהל חוף באר שבע (משמאל), יחד עם נדב מויאל. שניהם החלוצים בשטח

imageעוד כתבות

בודק...