“מדיניות של השתקה מאפיינת את בית הספר הזה כבר תקופה ארוכה”

אחרי חשיפת "אשדודי" על הטענות הקשות בדבר מקרה ההתעללות שחווה מ' בן ה-10 בבית הספר "היובל" – כעת נראה שזו לא הפעם הראשונה שבית הספק עוסק במשברים חברתיים בין תלמידים. בעקבות הפרסום – עולים קולות של הורים על מקרים דומים שקרו במוסד החינוכי – מה שמעלה את התהייה האם יש ניסיון השתקה מצד ההנהלת בית הספר והעירייה?

image 268 imageתגובות imageהדפסה
article

אתמול (רביעי) פרסמנו כאן את סיפורו של מ’ בן ה-10 – שאחותו הגדולה מיכל גילתה רק השבוע כי הוא סובל מהתעללות ממושכת מחבריו לכיתה ה’ בבית הספר “היובל” בעיר. ביממה האחרונה מיכל והוריה הגישו תלונה במשטרה ואף הגיעו לעירייה על מנת לבקש את התערבותה וטיפולה בנושא.

 

תגובת העירייה בנוגע לפנייתנו, יש לציין, תוקפת את תלונת האחות, מתארת את המקרה כאלימות דו צדדית שתוארה כ”ריב בין שני תלמידים”, ואף מאשימה את האחות כמי שמבצעת “שיימינג” מכוון בית הספר והעומדת בראשו, והמנהלת.

 

בהמשך לפרסום הכתבה, נוצרה מהומה בקרב קבוצת הווצאפ של ההורים לכיתה בעקבות התלונה שהגישה מיכל נגד הילדים האחרים שלטענתה התעללו באחיה, אלא שלצד הורים שתמכו בעמדת העירייה – בקבוצה עצמה היו לא מעט הורים שצידדו באחותו של מ’ ואף הביעו זעם כלפי המנהלת שהזמינה לשימוע את התלמידה ש”הלשינה” למיכל על כך שמתעללים באחיה בשטח בית הספר.

 

 

גם בקבוצת הווצאפ הבית ספרית נשמעה ביקורת כלפי בית הספר שכולל את צוות ההנהלה וצוות המורים ובה נכתב ע”י אחת האמהות: “מדיניות של השתקה מאפיינת את בית הספר הזה כבר תקופה ארוכה – זה אחריות שלנו ההורים גם לשים לב ולשאול את הילדים מה האווירה בכיתה ולהדגיש להם כמה זה מסוכן ומה ההשלכות של נידוי חברתי – אני בטוחה שאחותו וההורים לא הגיעו לקצה גבול היכולת מפעם אחת של הצקות – זה משהו שחוזר על עצמו וכנראה הגיעו מים עד נפש.. וכל הפעולות שנעשו הם בכדי לשים סוף לעניין הזה פעם אחת ולתמיד!!”

ההודעה שנשלחה בקבוצת הווצאפ הבית ספרי (צילום מסך)

אגב, בהודעת התגובה של עיריית אשדוד נמסר שנקבעה פגישה לאתמול בין מיכל והוריה לבין מינהל בית הספר ושהמשפחה סירבו להגיע, אלא שלדבריה של מיכל, הפגישה הייתה אמורה להיערך היום בשעה 14:00 ואתמול בית הספר התקשר וביטל את הפגישה בדחייה למועד לא ידוע. מיכל מוסיפה כי “המנהלת מנסה להשתיק אותי וכך גם העירייה”.

 

למערכת אתר “אשדודי” הגיעו סיפורים של 3 הורים נוספים שילדיהם סבלו בעבר מחרמות או התעללויות באותו מוסד חינוכי, ושבעקבותיהם הם נאלצו להעביר את ילדיהם למוסד חינוכי אחר. מערכת “אשדודי” תמשיך לעקוב אחר הנושא.

imageעוד כתבות

בודק...