מבצע משולב של משטרת ישראל והסיירת הירוקה איתר שוהים שהתמקמו בשטח אש

4 צוותים של הסיירות פינו והחרימו קרוואנים, צליות להשכרה ורכבים פרטיים של תושבים שהגיעו לחוף הצפוני המוגדר כשטח אש ושהכניסה אליו אסורה. קצין אגף המבצעים בתחנת אשדוד "מתכוונים להמשיך ולאכוף את הצו ולטפל באלו המפרים אותו ברגל גסה".

image 126 imageתגובות imageהדפסה
article

דוברות המשטרה

משטרת ישראל והסיירת הירוקה יצאו אחר הצהריים למעין מבצע משולב שנועד לפנות אנשים שנועדו להיפגש בחוף הצפוני באשדוד שמוגדר על-ידי צו הרמטכ”ל כשטח אש ושהכניסה אליו אסורה בהחלט.

 

המבצע היום היה השני בשבוע האחרון שנועד לבצע אכיפה של החוק בהובלת משטרת אשדוד ויחידת “יואב” של המחוז הדרומי נגד מי שהתמקם ברצועת החוץ ותכנן לקיים אירועים שונים הערב ובסוף השבוע. במסגרת המבצע משטרת ישראל ויחידת הסיירת הירוקה פינו והחרימו לא מעט ציוד, ביניהם: 2 קרוואנים, 5 צליות שהיו מוכנות להשכרה או למטרת אירוע ואף באחת מהן שהו מבלים, 17 רכבים פרטיים שנכנסו אל תוך השטח וכן שני מאהלים שהיו סמוך לחניית ‘חוף החשמל’.

 

עוד במסגרת המבצע, נרשמו 4 דוחות התראה בגין הכניסה לשטח אש. המשטרה גילתה כי תוכננו להתקיים ארבעה אירועים שונים שהיו עלולים לגרום לנזק עבור השוהים, בהם שתי מסיבות רווקים ויום גיבוש של חברה גדולה מירושלים. חלק מהמוזמנים אף הגיעו ונאלצו לעזוב את המקום לאחר הנחיית המשטרה.

דוברות המשטרה

רפ”ק אבי השאש, קצין אגף המבצעים בתחנת אשדוד, שפיקד הערב על המבצע, אמר “מדובר בשטח צבאי סגור בצו רמטכ”ל, וכן מוצבים בכניסה וסביבו גידור ושילוט ברור, ובכל זאת פעם אחר פעם אזרחים מרשים לעצמם להיכנס לאזור, להקים מתחמים ולקיים פה אירועים שונים, הכל כאמור בניגוד לצו. גם ספקי השרות וגם המארגנים של האירועים השונים, אינם תמימים, והם יודעים היטב שאסור להתמקם באזור או לערוך בו אירועים. בשיתוף פעולה עם הרשויות השונות, מוקמו מצלמות שמתעדות את כל המתרחש באזור החוף, ואנחנו מתכוונים להמשיך ולאכוף את הצו, ולטפל באלו המפרים אותו ברגל גסה.”

imageעוד כתבות

בודק...