טאלי קריאף בראיון מיוחד: "מכבי בנות אשדוד זה הלב והחיים שלי"

ב-12 השנים בה היא מנהלת יחד עם שותפה אורי בן סימון את מכבי בנות אשדוד, טאלי קריאף ה-אלונה ברקת של עולם הכדורסל, נהנית מכל רגע ובין כל עיסוקיה מוצאת את המקום המיוחד ביותר למועדון הצהוב והמצליח. רגע אחרי סיום עונה חצי חמצמצה וחצי מתוקה, שמענו ממנו בשיחה פתוחה על התשוקה והחיבור לקבוצה "לפעמים הנשמה סובלת אבל יש הרבה רגעי אושר". על הטרגדיה הגדולה העונה עם מותה של טיפאני ג'קסון "דמות שמספרים עליה לכל שחקנית צעירה" וגם מה דעתה על האפשרות שאישה תעמוד על הקווים במועדון בליגה הראשונה "מאמינה בכוח הנשי ובדברים שאישה יכולה להביא וגבר לא".

image 620 imageתגובות imageהדפסה
article

טאלי קריאף על רקע שחקניות מכבי בנות אשדוד (באדיבות מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים)

 

לטאלי קריאף יו"ר מכבי בנות אשדוד ובן זוגה ושותפה לניהול אורי בן סימון יש 7 חודשים בשנה בהם הריגוש מעיסוקים האחרים כולל אפילו מהמשפחה, מתגמד לעומת הרגעים בהם השחקנים בצהוב-כחול עולות על הפרקט. הם חיים את הקבוצה בכל אימון ובכל משחק, בכל רגע של אושר עילאי ובכל הפסד אפילו אם הוא חסר חשיבות.

בשבוע שעבר שבעת החודשים האלו הסתיימה עבור עונת המשחקים האחרונה וה-12 שלהם עם הפסד אכזרי ואובדן אליפות בפעם השנייה ברציפות לאליצור רמלה. בין הרגע הכואב לבין תחילת ההכנות לעונה הבאה, לא היה טיימינג טוב כדי להבין את רכבת ההרים שהקבוצה מאשדוד חוותה מהניצחון הגדול בטורקיה, דרך הזכייה בגביע וכאמור עד הסגנות בליגה.

 

"למרות האכזבה הקטנה אני חייבת להגיד שעבורי זאת הייתה העונה שהכי נהניתי בה מכל השנים שאני בכדורסל וזה ספורט וזה קורה. יש דברים שלא בשליטתנו, הבנות עשו את הכול וכבר חזרנו מפיגור של 0:2 בגמר ובאמת שעשינו את המקסימום שיכולנו, אבל הספורט הוא אכזרי ובעיקר הכדורסל" מספרת קריאף ברגשות מהופכים. "העונה שלנו הייתה נהדרת ועצם זה שסיימנו עם גביע והיינו במקום הראשון בטבלה בסיום העונה ולפני הפלייאוף זה מעיד על כך".

 

ש. בשביל הרבה אנשים מכבי בנות אשדוד הוא עוד מועדון. מה הוא בשבילך?

 

"מכבי בנות אשדוד זה הלב והחיים שלי, זה החיים שלנו גם שלי וגם של אורי וזה הפך להיות בחודשים שהעונה מתקיימת למשהו שישנים וקמים עם זה. זה לא רק אימונים או שחקנים, כל שחקנית היא כמו הבת שלי וזה לדאוג לה לכל הדברים המנטליים, הפיזיים, הבריאותיים, הכול. המועדון הזה נחשב למועדון הכי טוב באירופה, לא מבחינת תארים אבל בסופו של דבר כל שחקנית שבאה לפה היא אומרת שזה המקום שהיה הכי טוב עבורה ומבחינתנו עוד לפני התארים זה אומר הכול וזה אומר שהצלחנו. כל שחקנית כותבת לנו הודעות כולל כאלו שמשחקות ב-WNBA אומרות לנו את זה כי פה זו באמת משפחה אחת גדולה, זה לא עוד סתם קבוצת ספורט. מבחינה מקצועית אנחנו 15 שנה ברציפות בגמר ואי אפשר לחלוק על ההישג הזה".

 

ש. כמה זה מאתגר לבנות כל שנה קבוצה חדשה וכמה מורכב לנהל קבוצת ספורט?

 

"רשות הספורט תומכת ובזכותה קודם כל הקבוצה זו קיימת. ראש העיר תומך בכל הספורט בעיר ורואים את זה בשטח כשהקבוצות כדוריד עם תארים והכדורעף נשים והכדורגל מגיע לגבהים יפים. יש פה תמיכה שבלעדיה הקבוצות האלו לא יכולות להתקיים. לצערי העניין של הספונסרים באשדוד הוא מאוד חלש וקשה לגייס אבל הבאנו ספונסרים מבחוץ.

לבנות קבוצה מחדש זה מאתגר, צריך כל שנה לנסות לתקן את מה שטעית בו ולנסות לבנות את הדבר הכי טוב שאפשר במסגרות התקציב".

 

ש. יש ייאוש לפעמים?

 

"לפעמים יש ייאוש אבל ברגע שאתה מתחיל ועם האנרגיה אז יש את החיידק הזה של לעשות עוד פעם עונה מוצלחת. זאת האהבה שלי. לפעמים הנשמה סובלת אבל יש רגעי אושר".

 

sss

שותפים ובני זוג. טאלי קריאף ואורי בן סימון. האבא והאמא של מכבי בנות אשדוד (פרטי)

 

יש מגבלה בישראל לתת את המושכות למאמנת אצל קבוצת גברים

 

סדרת הגמר בין מכבי בנות אשדוד לאליצור רמלה הייתה הפעם הראשונה בה שתי מאמנות נמצאות על הקווים של שתי הקבוצות. מצד אחד שירה העליון שצהלה עם צלחת אליפות שנייה ברציפות ומן העבר השני ל'קו ווילינגהאם האמריקנית שהגיעה בתור המאמנת הזרה הראשונה אי פעם לליגה בישראל.

 

 

"המחשבה בלהביא את ל'קו הייתה לצאת מהקופסה. רצינו לשנות ולעשות משהו אחר כי כולם היו אצלנו, אז רצינו לראות אולי משהו שונה הפעם וידענו שגם החיבור שלה מבחינת השפה עם הזרות והמתאזרחות יהיה יותר טוב. הייתה שנה מדהימה ונהנינו יחד אתה ולגבי ההמשכיות עדיין לא קיבלנו החלטה אבל בשבוע הבא כבר נתחיל לשבת על העונה הבאה ולראות מה הכיוון".

 

ש. אחרי סדרת גמר כזו את מאמינה שמאמנת תוכל להיות בעמדה הראשית בקבוצת גברים?

 

"אני חושבת שהמגדר לא אמור להשפיע ואם יש מישהי שהיא מאמנת טובה אז זה ממש לא משנה. אני מאמינה יותר בכוח הנשי הזה ושיש דברים שאישה יכולה להביא אקסטרה שגבר לא יכול להביא אבל ברור שיש עדיין מגבלה בספורט וגם פה בישראל של לתת את המושכות למאמנת אצל קבוצת גברים".

 

ש. אחרי הפציעה של קלאני הבאתם אל ליז קמבייג' שהיא רמה מעל כל שחקנית פה. כמה זה היה מורכב להביא אותה?

 

"היה מורכב להביא אותה מבחינה כלכלית אבל מצאנו לזה את הפתרון. ברגע שהיא נחתה פה אז היא התאהבה ומבחינתה אשדוד זה המקום הכי טוב שהיא הייתה בו בחיים והיא גם כתבה את זה ב'אינסטגרם' שלה ואומרת את זה בכל מקום. ברור שאני לא יכולה לעמוד מול קבוצות בסין שיציעו לה עכשיו מיליון דולר ל-4 חודשים, אבל אם לא יהיה סין אז אני מאמינה שהיא תמשיך פה בעונה הבאה. היא התאהבה בעיר, במועדון ובבנות פה. חשבנו שתבוא לפה דיווה עם מניירות אבל היא התחברה פה לכולן בצורה הכי מדהימה שיש".

 

טאלי קריאף לצד המאמנת ל'קו ווילינגהאם (באדיבות מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים)

 

מקווה שיצמח דור של אשדודיות שירצו לשחק במועדון

 

בתחילת העונה המועדון הצהוב התבשר על מותה הטראגי של טיפאני ג'קסון. השחקנית האמריקנית שכיכבה במועדון וזכתה בלא מעט תארים, נאבקה שנים במחלת הסרטן האכזרית וכשתמונתה מתנוססת במעלה אולם "הקריה", במועדון הצהוב לא שוכחים את אחת האגדות הגדולות שעברו בו.

"אנחנו תמיד היינו אתה בקשר אבל זה משהו שהתפרץ לה ממש בחודש האחרון לפני שהיא נפטרה. לקו היא חברה שלה וכשהיא הגיעה אלינו אז זה היה בדיוק כמה ימים לפני שקרתה הטרגדיה הזו. היא סיפרה לנו שהיא בבית חולים ושהמצב מתדרדר וזה היה שוק לכולם.

היא הייתה משפחה שלנו וזו דמות שמספרים עליה לשחקניות הצעירות והיא הייתה ווינרית אמתית והיא פשוט חסרה לנו".

 

ש. אם כבר שחקניות צעירות מהבית. כמה גאווה זה כשיש שתיים כאלו בסגל?

 

"מאי דיין וג'וי אוסיגווי זה הכיף שלנו שהאשדודיות האלה אתנו והיינו שמחים שיהיו עוד. אני מאוד מקווה שיהיו עוד שחקניות בית שיעלו אבל אני פחות יודעת אם יש כישרונות נוספים, זה יותר הצד של אורי ואני יותר בעיקר בגזרת הזרות והישראליות הותיקות יותר. אני מקווה שיצמח פה דור של אשדודיות שירצו לשחק במועדון".

 

ש. מה דעתך על מצבו של הענף כיום?

 

"אני לא רואה שהכדורסל נשים מתקדם. החשיפה עדיין יחסית נמוכה למרות שאנחנו ורמלה באמת הצגנו סדרת גמר מותחת במיוחד וגם בזה שהבאנו לפה שחקנית שלא הייתה ולא תהיה בישראל, עדיין אין מספיק עניין של אנשים ואוהדים בכדורסל נשים. זה תלוי בגופים הגדולים במדינה שיתמכו יותר ואם יהיו יותר כספים אז יהיה יותר עניין ותהיה אפשרות לעשות דברים יותר גדולים באירופה".

 

ש. לסיום, איזו מכבי אשדוד נראה בעונה הבאה?

 

"אנחנו עדיין לא יודעים מי יהיו פה בעונה הבאה אבל בשבוע הבא נתחיל לחשוב על הכול. נהיה קבוצה שרוצה לזכות בכל התארים ואם נהיה באירופה זה יהיה שוב תלוי בתקציב ואני מקווה מאוד שכן".

טיפאני ג'קסון משמאל. טרגדיה נוראית (מדיה מכבי בנות אשדוד)

imageעוד כתבות

baner

מחכים למועצה: בעירוני אשדוד חוששים מפירוק

07:12 | 28/05/2024
baner

עירוני אשדוד מציגה: ימים של הכרעה פוליטית

01:25 | 27/05/2024
baner

הפנים לפלייאוף: מכבי אשדוד הביסה את הפועל בדרבי הסל

01:01 | 27/05/2024
baner

ממשיכה להתחמש: מכבי בנות אשדוד הודיעה על צירוף זרה ראשונה

19:26 | 26/05/2024
baner

משימה לאומית: גיל כהן וחמודי כנעאן קיבלו זימון לנבחרת הבוגרת של ישראל

18:54 | 26/05/2024
baner

תואר חמישי בארון: קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד הביסה את סכנין בגמר הגביע

23:51 | 23/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

מחכים למועצה: בעירוני אשדוד חוששים מפירוק

מאור לוי

07:12 | 28/05/2024

sss

עירוני אשדוד מציגה: ימים של הכרעה פוליטית

מאור לוי

01:25 | 27/05/2024

sss

הפנים לפלייאוף: מכבי אשדוד הביסה את הפועל בדרבי הסל

מאור לוי

01:01 | 27/05/2024

imageעוד כתבות

baner

מחכים למועצה: בעירוני אשדוד חוששים מפירוק

07:12 | 28/05/2024
baner

עירוני אשדוד מציגה: ימים של הכרעה פוליטית

01:25 | 27/05/2024
baner

הפנים לפלייאוף: מכבי אשדוד הביסה את הפועל בדרבי הסל

01:01 | 27/05/2024
baner

ממשיכה להתחמש: מכבי בנות אשדוד הודיעה על צירוף זרה ראשונה

19:26 | 26/05/2024
baner

משימה לאומית: גיל כהן וחמודי כנעאן קיבלו זימון לנבחרת הבוגרת של ישראל

18:54 | 26/05/2024
baner

תואר חמישי בארון: קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד הביסה את סכנין בגמר הגביע

23:51 | 23/05/2024
WordPress Ads