הרמת כוסית לראש השנה: עמותת ”תקווה” של ילדי השואה אירחה עשרות ניצולים מהעיר

אמש נערכה הרמת הכוסית המסורתית של עמותת "תקווה" ילדי השואה - קורבנות מלחמת העולם השנייה, לכבוד ראש השנה. העמותה מונה עשרות מתושבי העיר שעלו ממדינות שונות של ברה"מ לשעבר כשחלקם אף ניצלו מהזוועות ממש ברגע האחרון.

image 93 imageתגובות imageהדפסה
article

העמותה מונה עשרות מתושבי העיר שעלו ממדינות שונות של ברה"מ לשעבר

אין לנו עתיד ללא עבר, ללא זיכרון. עשרות מתושבי העיר היו עדים למאורעות השואה ועד היום הם נושאים זיכרון של היסטורית השואה שהתרחשה במלחמת העולם השנייה. חלק הרחב נטל אמש חלק באירוע הרמת הכוסית המסורתית של עמותת “תקווה” ילדי השואה – קורבנות מלחמת העולם השנייה, לכבוד ראש השנה.

 

העמותה מונה עשרות מתושבי העיר שעלו ממדינות שונות של ברה”מ לשעבר כשחלקם אף ניצלו מהזוועות ממש ברגע האחרון. אחד הנוכחים בהרמת הכוסית היה חבר המועצה, ולדימיר בורודה ששיתף אותנו בתחושות שלו: “לגבורה של אנשים האלה אין מחיר, כולנו חייבים להם המון על כך שהיום אנחנו חיים במדינה שלנו. לצערי, אנשים עם השנים מזדקנים, חלקם היום זקוקים לעזרה, לפעמים זה פשוט במילה טובה או עזרה בדברים קטנים”.

 

עוד ציין: ”אני בקשר עם הרבה מהם, חלקם חיים בבתי אבות ומקבצי דיור. כמעט כולם משתמשי תחבורה ציבורית ולצערי, לא הכל “ורוד”. בתחזוקה של דיור ציבורי יש מקום לשיפור והתייחסות ותגובה יותר מהירה. הרפורמה של התחבורה הציבורית לאחרונה מקשה מאוד על התושבים ובמיוחד לאנשים ותיקים, כמו גם נגישות לשונית ברמה נמוכה. בהזדמנות זאת אני רוצה לאחל להנהלת העיר ולפקידות העירייה להיות יותר קשובים ויותר מתחשבים באנשים אלו”.

 

 

imageעוד כתבות

בודק...