המצפן שמוביל את התלמידים של בית החינוך אמית

מכינת 'מצפן' של בית החינוך אמית י' אשדוד יוצאת לדרך: מדובר במכינה שתפעל בתוך בית הספר - ללא נוכחות חובה, מתוך מטרה להוביל את הבוגרים לחיים עצמאיים, ערכיים, תוך מסוגלות לקבל גם דעות שונות. "אין לנו ספק שהבוגרים שלנו ילמדו להיות טובים ועצמאיים יותר - ובסופו של דבר ימצאו עצמם גם במסגרות המשך איכותיות יותר", אומר ירון כרמי המנהל

image 88 imageתגובות imageהדפסה
article

צילום: נעם טחן

מכינת ‘מצפן’, הפועלת במסגרת תכנית המכינות של רשת אמית, נבחרה על ידי התלמידים – אשר מובילים את המכינה יחד עם הצוות החינוכי. במסגרת המכינה צפויים להתקיים שלל פעילויות שיתפרסו לאורך השנה; למידת השפה הערבית, טיולים רגליים להכרת הארץ, מפגשים עם בוגרי מכינות, סדנאות ניווט, מפגשים עם לוחמי צה”ל ויחידות מובחרות בבסיסים, הרצאות במגוון תחומים, מפגשים תורניים, שיח עם אנשים השונים מסולם הערכים האישי שלי.

 

במפגש הפותח של המכינה, השתתפו התלמידים יחד עם מכיניסטים ‘אמיתיים’ באירוע של מכינות ‘דרך ארץ’ בניצנה- שם שוחחו על ערכים, מה חשוב יותר לכל אחד, על התנגשויות של ערכים ועל הדרכים שבהן ניתן ליישב התנגשויות אלו מבלי להגיע לידי פילוג. זאת דרך שיח ער ובוגר. בהמשך נטלו חלק בפאנל בחירות בהשתתפות עמיחי שיקלי (הליכוד), נעמה לזימי (העבודה), משה טור פז (יש עתיד) ומוסי רז (מרצ).

 

לאחר המפגש עם המכיניסטים, שיתפה החניכה הילה ביזאווי: “אני ממש מופתעת לטובה! נחשפתי לעולם שלא הכרתי. עכשיו אני צריכה להחליט אם אני הולכת לחצי שנה או לשנה מכינה”. בעקבות מעגלי השיח, הוסיפה דניאל ביטון: “אני חושבת שהם ממש לא מכירים את הנושאים שקשורים באמונה, בהתחלה הרגשתי שמתנפלים עלי, אבל כשהתחלנו לדבר הם הקשיבו ונפתחו וגם אני הקשבתי יותר למה שהם אמרו. היה דיון מכבד ומעניין מאוד”.

 

ירון כרמי, מנהל בית החינוך אמית י אשדוד סיכם: “מרגש לראות איך החלום של מכינה קורם עור וגידים, מדהים לראות את שיתוף הפעולה של התלמידים והתלמידות עם הצוות. אין לנו ספק שהבוגרים שלנו ילמדו להיות טובים יותר, עצמאיים יותר, חושבים יותר, תורניים יותר – ובסופו של דבר ימצאו את עצמם במסגרות המשך”.

 

דוד שמחון, רכז חברה וחיבורים ברשת אמית ציין: “התוכנית מעבירה את האחריות והסמכות על התהליך החינוכי לידי התלמידים ובכך התלמידים הופכים לעמיתים ושותפים. אמית י אשדוד הוא מפורצי הדרך של תהליך זה ואט אט הוא יתרחב לכלל מוסדות הרשת”.

 

imageעוד כתבות

baner

הפגיעה המינית בבן ה12 ע"י חבריו ללימודים- העירייה מגיבה: "אין ראיות לאירוע. הנושא בבדיקה"

16:01 | 04/12/2022
baner

מזעזע את הרשת: פגיעה מינית והתעללות פיזית בילד אוטיסט בן 12 מאשדוד

00:39 | 04/12/2022
baner

תלמידי כיתה י"ב מבית החינוך אמית י' יצאו לשיעור בטייסת

11:07 | 01/12/2022
baner

משלחת חינוך אוקראינית בביקור בבית הספר עמל טכנולוגי אשדוד

18:22 | 30/11/2022
baner

פריחה על הגוף ותולעים בישבן: המצב בגן תמר ממשיך להתדרדר

09:10 | 30/11/2022
baner

פרשת "הילד המוחרם" בב"ס נוף-ים: ההורים שוב נקטו צעדי מחאה כנגד ההנהלה

13:25 | 22/11/2022
בודק...