האם החל מסוף השבוע תוסר האבטחה בגנים? בעירייה חושבים אחרת

בחודשים האחרונים החליטה עיריית אשדוד להציב שמירה על אשכול הגנים ברחוב הדולפין שברובע ד', אך כעת נודע כי החל מיום ה' השמירה במקום תוסר. אחת האמהות: "כשהיו אירועי טרור העירייה ידעה לייחצ"ן את תגבור השמירה. אנו מצפים שלא יבטלו את האבטחה וימשיכו לאפשר לנו ההורים לצאת לעבודה ולא לחשוש מסכנות כאלו ואחרות". חברת המועצה גלבר: "החלטה תמוהה ולא ברורה, בישיבת מועצה בעבר נקבע כי כל מוסד לימודים בקרבת אתר בנייה - יאובטח ע"י העירייה". מהעירייה טרם התקבלה תגובה

image 262 imageתגובות imageהדפסה
article

שוב לא שקט במוסד חינוכי ברובע ד’. אחרי הבעיות שצצו בבית ספר שחר בשבוע שעבר, הפעם מדובר על אשכול הגנים שברחוב הדולפין בעיר, שנמצא בסמוך למספר אתרי בניה ושיפוצים בהם פועלים בני מיעוטים שמדאיגים מאד את ההורים.

 

 

כבר לפני מספר חודשים, בעקבות המצב הביטחוני, הוחלט בעיריית אשדוד להציב שמירה באשכול הגנים המדובר,  מאחר וברחוב הדולפין עושים תמ”א, כאשר בנוסף גם יש בניה מעל הגנים שמתבצעת על ידי פועלים בני מיעוטים. כעת נודע כי ביום ה’ הקרוב תיפסק השמירה במקום , למורת רוחם של הורי הילדים.

 

בשיחה שערכנו עם אחת האימהות לילד בגן נוף ים היא סיפרה: ”ברחוב הדולפין יש בנייה גדולה של בניינים ושיפוץ שלהם. כבר מספר חודשים המקום מאובטח על ידי מאבטחת שמגיעה מידי בוקר לאשכול הגנים על מנת לאבטח את היקרים לנו מכל”.

 

ומה קרה כעת?

”היום התברר לנו כי החל ממחר המאבטחת כבר לא תגיע לגן – הדבר הזה מקומם אותנו ההורים”.

 

חשוב לציין כי לפני שלושה חודשים, ועד ההורים המרכזי של בית ספר, הצמוד לאשכול הגנים המדובר, השבית את בית הספר ליום אחד עקב היעדר אבטחה ויום למחרת הם זכו למאבטח גם בבית הספר וגם באשכול גנים.

 

הורה לילד בגן: “רק לאחרונה העירייה הוציאה תמונות והודעות לתקשורת איך היא לא מפקירה את האבטחה בגני הילדים, אז מה קרה עכשיו?”

 

אמא אחרת אומרת: “מיותר לציין שביום שהשבתנו, לא שלחתי גם את בני שנמצא בגן” והוסיפה: ”אנו מצפים שלא יבטלו את המאבטחת וימשיכו לאפשר לנו ההורים לצאת לעבודה ולא לחשוש מסכנות כאלו ואחרות. הבעיה היא שהעירייה טוענת שהבנייה שצמודה לגנים הסתיימה וזה לא נכון כי פעילות תמ”א ברחוב דולפין עם הרבה פועלים. בשורה התחתונה, מחר לא תהיה אבטחה לילדים ואנחנו לא יודעים מה יוליד יום ביומו”.

 

בבדיקה שערכנו מצאנו כי הבעיה ברחוב הדולפין אינה נקודתית מאחר וגם בגנים באזור המרינה השמירה הוסרה והורים חוששים.

 

תגובת העירייה: ”קייטנות גני הילדים מסתיימות ב-28 ליולי 2022, ובכל אשכול גנים בו מוצב מאבטח הוא ישאר עד מועד זה. ככל שיוחלט על מחזור קייטנות נוסף בגני הילדים – יוצבו מאבטחים”.

 

תגבור האבטחה בגנים ע"י עובדי עירייה (צילום: עיריית אשדוד)

imageעוד כתבות

baner

תכירו את המורים שיצטרפו לתיכון אמית י' ויובילו מסלולים חדשים

09:13 | 08/12/2022
baner

"אתם לא רוצים שזה יקרה לילד שלכם"- הפגנה למען הילד בן ה12 שהותקף מינית

09:08 | 08/12/2022
baner

מגשימה חלום: גן הילדים שהפך לבית חלומותיה של רותם זיקרי

08:50 | 07/12/2022
baner

הפגיעה המינית בבן ה12 ע"י חבריו ללימודים- העירייה מגיבה: "אין ראיות לאירוע. הנושא בבדיקה"

16:01 | 04/12/2022
baner

מזעזע את הרשת: פגיעה מינית והתעללות פיזית בילד אוטיסט בן 12 מאשדוד

00:39 | 04/12/2022
baner

תלמידי כיתה י"ב מבית החינוך אמית י' יצאו לשיעור בטייסת

11:07 | 01/12/2022
בודק...