אמן הגרפיטי איתי נבט עושה ‘ניצוצות’ במקיף ה’ >

כחלק מפעילות של עמותת 'ניצוצות', אמן הגרפיטי האשדודי איתי נבט בפרויקט אמנות מטריף שעשה יחד עם תלמידי כיתה ט' בבית הספר מקיף ה' – התוצאות הצבעוניות לפניכם (וידאו) >

image 203 imageתגובות imageהדפסה
article

פרויקט ניצוצות של איתי נבט במקיף ה'

אמן הגרפיטי האשדוד אתי נבט יצר יחד עם תלמידי כיתה ט’ בבית הספר מקיף ה’ ציורי גרפיטי יפהפיים על קירות בית הספר וליווה אותם בכל התהליך של ציור הקיר מתחילתו ועד סופו, מהסקיצה ועד לציור על הקיר בחלק מפרויקט של עמותת ניצוצות.

אמן הגרפיטי איתי נבט

עמותת ‘ניצוצות’ הוקמה מתוך מטרה לאפשר לתלמידים בגיל הנעורים, להכיר ולגלות תחומים מקצועיים שונים ופעילויות מגוונות, שיכולים להוות השראה משמעותית לחיפוש פנימי של “הניצוץ”.

ה’ניצוץ’ הוא המניע העיקרי לפיתוח מוטיבציה ופוטנציאל, שישפיעו על מימוש זהותו המקצועית (והאישית) של הצעיר בחייו הבוגרים. התכנית כוללת מספר מפגשים בין תלמידים להורים או בוגרים אחרים (מנחים מתנדבים), מתוך הקהילה ומחוצה לה, בעלי “ניצוץ” בתחום ידע מסוים.

במפגשים אלו המנחים משתפים את התלמידים בניסיונם האישי, מאפשרים להם לחוות ביחד את הניצוץ שלהם, ובעיקר נותנים השראה לגילוי תחומים ועולמות חדשים. כל זאת במטרה לאפשר לתלמידים לגלות מה מעניין ומלהיב אותם.

במהלך השנה בוחרים התלמידים מתוך עשרות ניצוצות המוצעים להם, את הנושאים המעניינים אותם. כך בעצם נחשפים התלמידים לא רק למגוון נושאים, אלא גם לאנשים מעוררי השראה, בעלי ידע ותשוקה, אשר מוכנים להקדיש מזמנם ומרצם.

ניצוצות עם איתי נבט במקיף ה'

איתי נבט, שמוביל כבר ארבעה פרויקטים סופר מוצלחים בבית הספר מקיף ה’ מספר > “התהליך הוא מפגש של כמה שיעורים, החל מהבנה מהו גרפיטי, ציורי קיר ותוך כדי הם לומדים גם על עצמם הרבה על הביטחון שלהם קישורים חברתיים ועוד… זה מורכב מ- 4 מפגשים , כאשר ב-2 מתוכם הם עוסקים בציור הקיר עצמו פיזי, ושני מפגשים תיאורטיים בכיתה”.

כאמן גרפיטי, איך זה מרגיש שהדבר הופך לדרישה ממסדית?
“קודם כל, זה ממש מגניב שזה ליד הבית, זה ממש ילדי השכונה שלי והאזור וגם זה סוג של סגירת מעגל ללמד חבר’ה בגיל שבו התחלתי לעשות גרפיטי ברחוב. ללמד את זה בבית הספר זה הזוי מבחינתי, מכיוון שבעבר זה היה סוג של טאבו, ועכשיו אני מלמד את זה”.

והכל בהתנדבות?
“זה כבר פרויקט רביעי שלי איתם, כל הבית ספר שלהם עם ציורים,
אז הם כבר משלמים על זה… אבל בפעמים הראשונות – כן זה היה נטו תשלום על החומרים ואפילו התנדבות”.

הפרויקט הוא גם בשיתוף עם חברת mtncolors – חברת פחיות ספריי, שמימנו חצי מהסכום על הצילום.

imageעוד כתבות

בודק...