אם תלכלך – יבוא שוטר: שוטרים יאכפו שמירת הניקיון בחופים

המשרד להגנת הסביבה מממן תגבור של שוטרי משטרת ישראל, שילוו בחודשי הקיץ את פקחי הרשויות החופיות בפעולות פיקוח ואכיפה לשמירת ניקיון החופים, היקף תמיכת המשרד: מיליון שקלים.

image 104 imageתגובות imageהדפסה
article

תגבור משמעותי באכיפה בעונת הרחצה הקרובה

פקחי איכות הסביבה באשדוד יזכו הקיץ לתגבור משמעותי בדמות שוטרים אשר יתלוו אליהם בסיורים בחופי הרחצה ויסייעו באכיפת השמירה על תקנות הניקיון, וזאת במסגרת תכנית “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד יוזמת סיוע לרשויות החופיות בביצוע פעולות אכיפה בחופי הים בחודשי הקיץ. הסיוע, העומד על כמיליון שקלים, ייערך באמצעות תגבור כוח הפיקוח על-ידי שוטרי משטרת ישראל, אשר ילוו את הפקחים מטעם הרשות החופית בפעולות הפיקוח ואכיפה, במטרה ליצור הרתעה מול עברייני פסולת בחופי הים ולצמצם את הנזק לסביבה החופית והימית.

 

סגן מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה, פרד ארזואן, אמר: “חופשת הקיץ נפתחת עם עלייה מעודדת ברמת הניקיון בחופים. אנחנו ממשיכים בפעולות שלנו לשמירה על החופים נקיים, לרבות תגבור האכיפה לניקיון ברשויות החופיות בים תיכון, בים סוף ובכנרת. אני קורא לכל משתמשי החופים להימנע מלהגיע לבילוי עם כלים מפלסטיק לשימוש חד-פעמי ולהקפיד להשאיר את החוף נקי“.

 

התקציב לתוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה לשנת 2022 הוא הגדול ביותר מאז התחלת התוכנית, ועומד על 16 מיליון שקל. שנת 2022 היא השנה ה-17 לתוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה הפועלת משנת 2005 במטרה למזער את מפגע הפסולת החופית והימית בישראל ולפעול לניקיונם של החופים והים לפי המחויבות הבין-לאומית לטובת הסביבה והציבור בישראל

imageעוד כתבות

בודק...