אחרי תשע עונות ושמונה-עשרה תארים: ניר ביטון עוזב את סלטיק

האשדודי בן ה-30 לאחר כמעט עשר עונות. ביטון השבוע הפך להיות הישראלי המעוטר ביותר בכל הזמנים ועשוי לחזור לליגת העל הישראלית

image 280 imageתגובות imageהדפסה
article

celticfc

בקיץ 2013 מ.ס אשדוד ביצעה את העסקה הראשונה ממנה יצא שחקן בית של המועדון היישר מאשדוד אל ליגה בכירה יותר. זה קרה כשניר ביטון שהיה בזמנו בן 21, חתם במועדון הפאר הסקוטי, סלטיק, וגם השחקן גבה הקומה שגדל במחלקת הנוער של המועדון מעיר הנמל, לבטח לא תיאר לעצמו שהוא ישחק תשע עונות ברציפות ויחווה שלב בתים בליגת האלופות נגד קבוצות כמו מילאן וברצלונה.

היום (שישי) הפרק של ביטון בן ה-30 בהיסטוריה של סלטיק הגיע לסיומו. הירוקים שזכו ממש השבוע רשמית באליפות נוספת בסקוטלנד, אותה חגג ביטון יחד עם ישראלי אחר המשחק בקבוצה, ליאל עבדה, הודיעו על פרידה גם מהשחקן הישראלי שנחשב לאחד האהובים על-ידי הקהל וגם מטום רוגיץ’ האוסטרלי שגם הוא שיחק 10 עונות במועדון.

דף הפייסבוק של ניר ביטון

במהלך תשע העונות במדי האלופה הסקוטית, ביטון זכה בשמונה אליפיות, 6 גביעי ליגה וארבעה גביעים, מה ששם אותו לאחר האליפות השבוע כשחקן הכדורגל הישראלי המעוטר ביותר בכל הזמנים כשהוא עוקף את אלון חרזי ואריק בנאדו שזכו ב-17 תארים.

“הגעתי לסלטיק בלי דעות קדומות על אף אחד מהשחקנים. ניר היה נהדר מאז שהגעתי, הוא משחק בעמדה שמתאימה לו ולנו. הוא מנהיג בחדר ההלבשה, מכיר את התרבות של המועדון ומנחיל אותה לשחקנים צעירים כמו ליאל עבדה. השילוב הזה בין האישיות לכדורגל הפך את ביטון לחלק בלתי נפרד מסלטיק, ומשהו שיוכל להיות השראה לכל שחקן כדורגל”. סיפר עליו המאמן הנוכחי של סלטיק, אנג’ פוסטקוגלו.

כעת עושה רושם שביטון שנשוי לבר, אבל לשתי בנות ומצפה לילד שלישי, יחזור לארץ כששתי הקבוצות הבולטות שמעוניינות בו הן מכבי תל אביב ומכבי חיפה. ביטון כמובן גם שחקן הרכב קבוע בנבחרת ישראל ואף משמם כקפטן שני בנבחרת.

imageעוד כתבות

בודק...